Ana SayfaHaberlerMicrosoft,...

Microsoft, Windows 8 ve Windows 10’daki İkonik Başlangıç Sesini Neden Kaldırdı [Video]

Bilgisayarınızda Microsoft Windows‘u ne zaman kullanmaya başladığınıza bağlı olarak, bilgisayarınızı başlattığınızda ve masaüstünde oturum açtığınızda bir “oturum açma sesi” duymuş olabilirsiniz. Ancak, bilgisayarınızı Windows 8 veya Windows 10 ile kullanmaya başladıysanız, başlatma işlemi tamamen sessizdi şimdi bunun neden böyle olduğunu eski bir Microsoft çalışanı açıkladı.

Redmond şirketi ile Windows Kullanıcı Deneyimi (WUE) ekibinin Program Yönetimi Direktörü olarak çalışan Jensen Harris, şirketin Windows Central tarafından tespit edildiği üzere Windows 8 ve Windows 10‘da başlangıç sesini neden kestiğini açıklamak için YouTube‘a gitti.

Harris, Microsoft‘un popüler işletim sisteminin son iki sürümünde yaklaşık 8 dakikalık işarette oturum açma sesinden kurtulmaya karar vermesinin gerçek nedenini açıklamaya başlarken, büyüleyici bir hikaye olan videonun tamamını izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. en eski kişisel bilgisayar sisteminin kökenine kadar. Harris ayrıca bilgisayarlardaki seslerin zaman içinde nasıl geliştiğini de açıklıyor. Erken Mac‘lerden sonraki Windows sürümlerinin gelişine kadar.

Harris’e göre şirket, birden fazla yerde dizüstü bilgisayarlar gibi taşınabilir bilgisayarları kullanan daha fazla insanla, insanların bilgisayarlarını nasıl kullandıklarına bakmaya başladı. “Hareketlilik ile birlikte farklı düşünceler geldi” diye açıklıyor ve şirketin Surface platformunu planlamaya başladığını ve ekip işletim sistemini ARM tabanlı donanıma taşımaya başladığında varsayımın önce mobil cihazlara geçtiğini ekliyor.

Harris, geceleri uyuyan kızına göz kulak olurken MacBook‘unu açmak istememesi gibi kendi kişisel örneğini aktararak, başlangıç ​​sesine sahip olmanın “bir kişinin en özel ve en özel alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir cihaz için gerçekten kötü bir özellik olduğunu fark ettiğini” söyledi. gündüz ve gecenin herhangi bir saatinde samimi alanlar. Bunlar ayrıca bir sınıf, kütüphane ve hatta geceleri bir uçak içerebilir. Esasen başlangıç ​​sesi işletim sisteminden bu şekilde kaldırıldı.

Harris, daha sonra sesin işletim sisteminden kaldırılmasına pişman olmaya başladığını ve ekibinin tekrar eklemeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ancak, işletim sisteminin açılış süresini optimize etmekle görevlendirilen Windows Fundamentals ekibi, önyükleme sırasında bu sesi çalmak için gereken koddan zaten kurtulmuştu – bu nedenle ses, daha yüksek başlatma hızları lehine kalıcı olarak baltalandı. Harris videoyu, kullanıcılara, baltalanan “eksik Windows 8 başlangıç ​​sesinin” bir sonraki videosunda gösterileceğini söyleyerek bitiriyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!