Ana SayfaHaberMicrosoft’un...

Microsoft’un Edge Tarayıcısı Artık Linux İçin Beta Olarak Kullanıma Hazır

Microsoft, Edge tarayıcısını Linux için Beta kanalında yayınladı. Geçtiğimiz yıl Ignite‘tan bu yana Geliştirme kanalında mevcut. Bu, Linux‘ta veya hatta Chromebook‘larda iseniz, tarayıcının daha kararlı bir sürümünü test edebileceğiniz anlamına gelir.

İndirmeyi seçerseniz, Edge 91‘i alacaksınız. Tarayıcı aslında geçen hafta Beta kanalına eklenmişti. PDF’leri yazdırırken “Geçerli Sayfa” seçeneği, Edge Uygulama Korumasıyla eşitlenen Sık Kullanılanlar ve Edge’i kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz yeni tema renkleri gibi bir dizi küçük yeni özelliğe sahiptir.

Microsoft’un Edge Tarayıcısı Artık Linux İçin Beta Olarak Kullanıma Hazır

Microsoft‘un en son Edge Beta güncellemesinde öne sürdüğü başka şeyler de var. Örneğin, tarayıcı artık bir HoloLens 2 kullanan Insider’lar için mevcuttur. Ayrıca, fırsatlar ve benzeri şeyleri bulmanıza yardımcı olan yeni alışveriş özellikleri de vardır ve Matematik Çözücü de yenidir.

İşlerin Linux tarafında, yalnızca Windows ve macOS‘taki tarayıcıyla aynı özelliklere sahip olmasını sağlamak için yakın zamanda eklenen çok şey var. Örneğin, Microsoft hesabı desteği aldı. Bu kritik özellik sayesinde geçmişinizi, parolalarınızı, sık kullanılanlarınızı vb. Telefonunuzla ve diğer bilgisayarlarla eşitleyebilirsiniz.

Microsoft‘un söylemediği bir şey, Edge’in kararlı kanalda Linux için ne zaman kullanılabilir olacağıdır. Yayın planına göre Edge 91, 27 Mayıs’ta herkesin kullanımına sunulacak. Yine de bu, Linux sürümünün mevcut olacağı anlamına gelmiyor. Sonuçta Linux için Edge, yaklaşık yedi aydır Geliştirme kanalında mevcut.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!