Ana SayfaHaberlerMicrosoft'un...

Microsoft’un Surface Studio Hepsi Bir Arada Bilgisayarı

Bugüne kadar Surface ailesiyle taşınabilir cihazlara odaklanan Microsoft ilk defa Masa üstüne yönelik Surface Studio hepsi bir arada bilgisayarını duyurdu.

Microsoft Surface Studio

Apple’ın iMac serisini benzer bir yapıda olacak Surface Studio, şık tasarımı, güçlü donanımı, yüksek çözünürlükte dokunmatik ekranı, kalem ve özel kontrolcüsü ile dijital tasarım yapanlara yönelik bir bilgisayar olmuş.

Yine Microsoft’dan premium bir tasarımı ve malzeme kalitesi göz dolduran bir bilgisayar görüyoruz. İnce bir monitöre ve çerçeveye sahip olan Surface Studio’da, donanım bileşenleri ekranın alt kısmında bulunan kutudan toplanmış.

microsoftun-surface-studio-hepsi-bir-arada

Zero Gravity Hinge adı verilen bir tasarımla gelen bilgisayar yapısı gereği bir çok şekle girerek çok daha zevkli ve rahat bir kullanım sunuyor. Dokunmatik ekran ve Surface Pen ile oldukça işlevli bir cihaz hazırlayan Microsoft, buna ek olarak Surface Dial adı verilen disk biçiminde bir aksesuar da cihaz üzerine kullanılabiliyor.

28 inç 4500×3000 piksel çözünürlüğünde monitöre sahip olan bilgisayarda, kapasitif panel ve kalem destekli PixelSense teknolojisini de bulunuyor. Skylake tabanlı işlemcilere ve 8GB RAM kullanılan bilgisayarda, Nvidia GTX 980M grafik kartı bulunuyor.

Stand bölümünde 4 adet USB 3.0 portu, mini DisplayPort, tam boy SDXC kart yuvası, 3.5mm kulaklık girişi şeklinde bağlantı portları bulunuyor. Ayrıca bilgisayara ek olarak, Surface Pen, Surface klavye ve fare seti de kutu içerisinde bulunuyor.

Microsoft’da alışık olduğumuz gibi kalite ve yüksek fiyat çizgisini Surface Studio’da da koruyor. 2999$ başlangıç fiyatı ile gelen cihaz Kasım ayında satışa sunulacak.

https://youtu.be/BzMLA8YIgG0

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!