Ana SayfaHaberMicrosoft'un...

Microsoft’un Uzaktan Masaüstü İstemcisi M1 Çip Desteği Aldı

Microsoft bu hafta macOS için Uzak Masaüstü istemcisini güncelledi ve kullanıcıların bilgisayarlarına başka bir cihaz üzerinden uzaktan erişmesine olanak tanıdı. En son güncelleme, bazı yeni özelliklerin yanı sıra M1 çipi için yerel destek getirdi.

Apple Silicon platformu ve M1 yongası için yerel destekle, uygulama daha iyi performans ve daha fazla enerji verimliliği ile çalışır, bu da bir MacBook‘ta çalışırken daha az pil gücü tüketmesi gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, macOS için Microsoft Uzak Masaüstü‘nün 10.6 sürümü, Unicode klavye modu kullanılırken istemci tarafı IME desteği, CredSSP‘de tümleşik Kerberos desteği ve macOS Big Sur ile gelişmiş uyumluluk ekler. Aşağıdaki sürüm notlarındaki tüm değişiklikleri kontrol edebilirsiniz:

Bu sürümde, tüm müşterilerimiz arasında Uzak Masaüstü deneyimini destekleyen paylaşılan temel kodda bazı önemli güncellemeler yapıldı. Ayrıca bazı yeni özellikler eklendi ve hata raporlamada görünen hataları ve kilitlenmeleri giderildi

• Apple Silicon için yerel destek eklendi.

• Unicode klavye modu kullanılırken istemci tarafı IME desteği eklendi.

• CredSSP güvenlik protokolü dizisinde entegre Kerberos desteği.

• macOS 11 uyumluluk sorunları giderildi.

• Windows Sanal Masaüstü hizmetindeki mevcut ve gelecek özelliklerle birlikte çalışabilirliği geliştirmek için güncellemeler yapıldı.

• Sunucu tarafı donanım kodlayıcı tarafından oluşturulan AVC verilerinin kodunu çözerken yanlış boyamaları gidermek için düzeltmeler yapıldı.

• Uzak Office uygulamalarından gelen pencerelerin, uygulama değiştiricide bulunmalarına rağmen görünmemesi sorunu giderildi.

Kullanıcılar, Microsoft Remote Desktop‘ı Mac App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilir. Ayrıca iPhone ve iPad ile çalışan bir iOS sürümü de mevcuttur.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!