Mozilla, Reddit ve Vimeo, FCC’yi Ağ Tarafsızlığını Geri Getirmeye Teşvik Ediyor

Mozilla, Reddit ve Vimeo gibi teknoloji şirketleri Cuma günü Federal İletişim Komisyonu‘nu Trump yönetimi tarafından yürürlükten kaldırılan net tarafsızlık kurallarını yeniden uygulamaya çağırdı.

FCC Başkan Vekili Jessica Rosenworcel‘e Cuma günü yazdığı bir mektupta, internet şirketleri Dropbox, Eventbrite, Reddit, Wikimedia ve Vimeo, Mozilla liderliğindeki bir mektuba katıldı ve ajansı üçüncü bir Demokrat tarafından aday gösterilen komisyona derhal net tarafsızlığı getirmeye çağırdı. Başkan Joe Biden doğrulandı.

Şirketler, “Federal düzeyde ağ tarafsızlığını yeniden tesis etme yetkisini kullanarak, FCC, ülke çapında yüksek hızlı geniş bant erişimine güvenen aileleri ve işletmeleri korumaya yardımcı olabilir ve iyileşmemizi ateşlememize yardımcı olabilir” diye yazdı.

FCC kendi başına net tarafsızlığı yeniden tesis etmek için harekete geçmese bile, milletvekilleri kendi yasal çözümlerini düşünüyorlar. Bu yılın başlarında, Senatör Ed Markey (D-MA) önümüzdeki “haftalarda” net tarafsızlığı geri getirmek için bir önlem getireceğini duyurdu. Markey’in kuralları kanun haline getirme yönündeki önceki çabaları başarısızlıkla sonuçlandı, ancak şimdi Senato’yu Demokratlar kontrol ettiği için bir miktar başarı görebiliyordu.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!