Ana SayfaHaberNetflix,...

Netflix, Shuffle Play Özelliğini Duyurdu

Şirketin geçen yıl test ettiği Netflix’in Shuffle Play özelliği, 2021’in ilk yarısında yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor. Şirketin en son finansal sonuçlarının bir parçası olarak duyuruyu yaptığı çeşitli raporlar. Shuffle Play, test aşamasında, görüntüleme geçmişinize göre içerik seçerek çalıştı ve Netflix’in içerik dolu ana ekranından bunalmış hissetmenizi önlemeye yardımcı oldu.

Netflix’in COO’su ve baş ürün sorumlusu Greg Peters, bu özelliğin kullanıcılar için “bize sadece göz atmayı tamamen atlamak istediklerini, tek bir düğmeyi tıkladıklarını ve anında oynayabilmeleri için bir başlık seçeceğimizi bize belirtmeleri” için tasarlandığını söyledi. Netflix, özellik testleri sırasında profil seçme ekranında “Karışık Oynat” düğmesi ve menüsünde “Bir Şey Oynat” seçeneği eklemeyi denedi.

Şimdi büyük soru, Netflix’in özelliği ne diye adlandıracağı. Ortak CEO Reed Hastings, kazanç sunumu sırasında, doğrudan en üstteki arama sonucuna atlayan Google arama özelliğinden sonra ona “Kendimi Şanslı Hissediyorum” diyebilecekleri konusunda şaka yaptı. Ancak Peters hızla bu fikri reddetti.

“Bundan daha iyi bir şey bulacağız, bu yüzden bunun için hazır olun. Çıktığı zaman göreceksin, “dedi Peters.

Shuffle Play, adı ne olursa olsun, izlenecek içeriği bulmayı kolaylaştırmak için Netflix’in diğer son girişimine katılacak. Geçen yıl, hizmete yeni, popüler ve gelecek içeriğin bir kombinasyonunu içeren bir “Yeni ve Popüler” sekmesi ekledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!