Ana SayfaHaberNetflix...

Netflix Yakında Parola Paylaşımını Durdurabilir

The Streamable tarafından bulunan bir teste göre, Netflix, şifreleri ayrı haneler arasında paylaşanlara engel oluyor olabilir. Bazı Netflix aboneleri, içerik yayınlamaya çalışırken hesap sahibiyle yaşamadıklarına dair bir mesaj alıyor.

“Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınızın olması gerekir” uyarı mesajı okur. Buradan, kullanıcılardan hesabı bir e-posta veya metin doğrulama koduyla doğrulamaları veya ayrı bir Netflix hesabına kaydolmaları istenir.

Netflix, The Streamable‘a testin “Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapmaya yetkili olmasını sağlamaya yardımcı olmak için tasarlandığını” söyledi. Uyarının IP adresine veya başka bir ölçüye göre çıkıp çıkmadığı net değil.

Netflix‘in hizmet şartları, abonelerin şifrelerini evlerinin dışındaki kişilerle paylaşmalarını yasaklıyor, ancak çoğu kişi bunu zaten yapıyor. Netflix baş ürün sorumlusu Greg Peters, 2020’de The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, Netflix’in şifre paylaşımını izlediğini, ancak o sırada konuyu duyurmayı planlamadığını söyledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!