Ana SayfaHaberlerNiantic'den...

Niantic’den Sanal Evcil Hayvan Oyunu; Peridot

Niantic’in en son oyunu olan Peridot, kullanıcıların sanal evcil hayvan yetiştirmelerine olanak tanıyan bir Tamagotchi tarzı oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun da diğer Niantic oyunları gibi, oyuncuları gerçek dünyada evcil hayvanlarını yürüyüşe çıkarmaya teşvik eden bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunuyor. Kullanıcılar yürüyüşleri sırasında çeşitli eşyalar toplayabiliyor, yeni yerler keşfedebiliyor ve fotoğraf çekebiliyor.

Sağlık uygulamasıyla senkronize edilen Peridot, kullanıcılar uygulama kapalıyken bile yürüme mesafesi kaydedebiliyor. Oyunun artırılmış gerçeklik arayüzü hızlı ve duyarlı bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar evcil hayvanlarını yönlendirmek için sadece ekranda ilgili noktalara dokunmaları gerekiyor.

Peridot veya “Dot” adı verilen evcil hayvan, doğumdan itibaren büyütülüyor ve oyuncular onu okşayarak, besleyerek ve oyunlar oynayarak büyütmeye yardımcı olabiliyorlar. Gerçek dünyadaki yerleri keşfetmenin yanı sıra, oyunda üreme mekaniği sayesinde yeni Peridot türlerinin kilidini açmak da oyunda mümkün kılınmış. Ayrıca bir Peridot’u yetişkin hale getirip seviye atlamak, gelecekteki evcil hayvanlar için yeni karakter özelliklerini kilitleme imkanı sunuyor.

Dot’lar gerçek hayattaki hayvanlardan ve mitolojik yaratıklardan esinlenerek modellenmiştir. Oyunda çitalar, ejderhalar, tek boynuzlu atlar gibi farklı karekterler bulunmaktadır.

Oyunu Apple cihazlara indirmek için App Store‘u, Android cihazlar için ise Play Store‘u ziyaret edebilir, indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Not: Şu an için ülke kısıtlamasından dolayı Türkiye adresinden indirmeye izin vermeyebilir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!