Ana SayfaHaberlerNokia'dan...

Nokia’dan 26 dolarlık Akılsız Telefon Nokia 150

Bir Nokia iştiraki olan HMD Global Microsoft’da bağımsız olarak 26 dolarlık Akılsız Telefon Nokia 150 ‘yi duyurdu. Microsoft çatısından tamamen ayrılan Nokia ilk telefonu Nokia 150 ile telefon pazarına giriş yaptı.

Şuanda kullanmakta olduğumuz telefonlardan farklı olarak Nokia 150, 10 sene öncesinin tuşlu telefonları şeklinde olup tasarım ve renk olarak biraz daha modernize edilmiş diyebiliriz. 25 Dolar/26 Euro‘dan satışa çıkacak olan telefon, amacı sadece telefon görüşmesi, mesajlaşmaya ek olarak radyo dinlemek isteyenlere hitap ediyor.

2.4 inç 240×320 piksel (QVGA) çözünürlüğünde TFT ekran ile gelen telefon, 167 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Nokia Serisi 30+ işletim sistemi ile gelen telefonda FM radio, Bluetooth 3.0, VGA çözünürlükte LED flaşlı kamera, tek SIM ve çift SIM 2 farklı versiyonu bulunuyor.

1020 mAh bataryaya sahip olan telefon kullanılan ekranın küçük olaması, dokunmatik ekrana sahip olmaması ve işletim sisteminden dolayı 22 saate kadar konuşma süre, 31 güne kadar ise bekleme süresi sunabiliyor. Eğlence odaklı oyunların da unutulmadığı cihazda Nokia’dan alıştığımız “Snake Xenzia” ve “Nitro Racing” oyunları da ön yüklü olarak geliyor.

2017’nin ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen telefon ilk olarak Asya-pasifik ülkelerinde ve Avrupada satışa çıkacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!