Opera, 2 Kat Daha Hızlı Performansla M1 Desteği Alıyor

Opera, Mac tarayıcısı için en son güncellemeyle bugün çıktı. Yeni sürüm, resmi Apple Silikon desteğini getiriyor ve şirket, kullanıcıların M1 Mac‘lerde iki kat daha hızlı performans bekleyebileceğini söylüyor.

Geçen hafta Opera, minimalist iPhone ve iPad tarayıcısı için modern bir yeniden tasarım başlattı. Bugün şirket, yeni Opera for Mac güncellemesini Apple Silicon desteği olan başlık özelliği ile kullanıma sundu.

Opera artık en yeni Apple M1 işlemci serisini yerel olarak destekliyor. Intel‘den Apple Silikon yongalara geçişle birlikte Apple, Mac donanımının ve macOS üzerinde çalışan yazılımın performansı üzerinde daha fazla kontrol elde edebiliyor.

Apple gibi Opera‘nın hedefi de çevrimiçi deneyiminizi olabildiğince sorunsuz hale getirmektir. Bu son sürümle Opera, tarayıcımızın önceki sürümüne kıyasla 2 kat daha hızlı çalışır. Bu, en sevdiğiniz web sitelerine daha hızlı erişim ve Opera‘nın WhatsApp, Telegram, Twitter ve Instagram gibi yerleşik özelliklerine daha hızlı geçiş anlamına gelir – hepsi de özenle kenar çubuğuna yerleştirilmiştir.

Apple Silikon optimizasyonunun yanı sıra, yeni Opera for Mac, Flow özelliği (Apple’ın Sürekliliği / Handoff ile karşılaştırılabilir) ve daha fazlası için özel klavye kısayolları ayarlama özelliğine sahiptir.

Hızdan bahsetmişken, Opera artık bilgisayar tarayıcınızı iOS ve Android‘deki Opera‘ya bağlayan Flow özelliğine hızlı bir şekilde erişmek için kendi klavye kısayollarınızı ayarlamanıza izin veriyor. Bu bağlantı, tüm cihazlarınızla birlikte, kaçırmak istemediğiniz her şeyi not, resim, bağlantı, dosya göndermek için uçtan uca şifreli bir sohbettir. Artık Opera‘nın yerleşik Crypto Wallet’ına ve Apple Music, Spotify ve YouTube Music‘teki tüm favorilerinize bir ağ geçidi olan Player özelliğine kısayollar da oluşturabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!