Oppo, Çin’de Akıllı Telefon Pazarında Huawei’yi Geride Bıraktı

Counterpoint Research‘ün rakamlarına göre Oppo, Çin’de ilk kez en çok satan akıllı telefon markası oldu. Counterpoint’in raporu, Oppo‘nun Ocak ayında, Vivo ve Huawei‘den önce dünyanın en büyük akıllı telefon pazarının yüzde 21’ini ele geçirmeyi başardığını ve her ikisinin de yüzde 20’ye ulaştığını söylüyor. Apple ve Xiaomi, her biri yüzde 16 ile ilk beşi tamamladı.

Oppo‘nun satışları yıllık yüzde 26 arttı ve bir önceki aya göre yüzde 33 arttı. Counterpoint, yeni Reno 5 serisinin, önceki Reno 4’ten daha düşük bir fiyat noktasında daha iyi özellikler sunması nedeniyle başarılı bir lansman geçirdiğini söylüyor.

Ancak Oppo’nun pazar payı kazanması için birinin kaybetmesi gerekiyor ve rapor, Huawei’nin akıllı telefon sorunlarının Çin’de de sürdüğünü gösteriyor. Counterpoint, Huawei’nin ABD yaptırımlarının neden olduğu bileşen kıtlığı nedeniyle premium pazara odaklanmasını artırdığını, bu nedenle Çinli distribütörlerin hacim için diğer markalara odaklandığını söyledi. Yaptırımlarla da tetiklenen Huawei’nin Honor satışı, pazar payını daha da düşürecek ve Honor artık bir varlığın aksine rakip olarak görülüyor.

Bu rakamlar yalnızca bir aydır, ancak Counterpoint, Huawei’nin pazar payının 2021’de düşmeye devam etmesini bekliyor. Oppo, en son amiral gemisi telefonu Find X3 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle bu fırsattan yararlanmaya çalışacak. Perşembe günü dolu. Erken bir bakış istiyorsanız, şirket hayal gücüne pek bir şey bırakmayan bir teaser’ı tweetledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!