Ana SayfaHaberPeriscope'un...

Periscope’un Fişi Çekiliyor

Popüler canlı video yayın hizmeti Periscope şimdi veda ediyor. Twitter‘a ait olan Scope, uygulamanın iOS App Store ve Google Play‘den kaldırılmasının ardından 1 Nisan 2021‘de tamamen kapatılacak.

Twitter, geçen yıl Aralık ayında Periscope‘un sona erdiğini zaten onaylamıştı, ancak bugün şirket bunun, kullanıcıların canlı video akışı hizmetine erişebilecekleri son gün olduğunu duyurdu.

“Bugün Periscope uygulamasının kullanıma sunulacağı son gün. Periscope topluluğunu aydınlatan tüm içerik oluşturuculara ve izleyicilere şükranlarımızı sunarız. Hepinizi Twitter’da canlı görmeyi umuyoruz.”

Periscope 2014 yılında geliştirilmeye başladı ve daha halka açıklanmadan önce 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı. Uygulama, bir akıllı telefondan canlı video akışı için en popüler araçlardan biri olarak kabul edildi. Ancak bu, kullanıcıların artık Twitter‘da canlı video yapma seçeneğine sahip olmayacağı anlamına gelmez.

Periscope‘un satın alınmasından bu yana, platformun özelliklerinin çoğu, Twitter Live adlı bir özellik aracılığıyla doğrudan Twitter‘a entegre edildi. Bu, kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edecek. Aynı zamanda Periscope ekibi, canlı sesli sohbet odaları sunan yeni bir Twitter aracı olan Spaces üzerinde de çalışıyor.

Twitter’a göre, Scope web sitesi tüm genel içeriğin bir arşiviyle birlikte sunulmaya devam ederken, kullanıcılar Periscope videolarını da buradan indirebilecekler. Periscope‘un mobil uygulamaları artık çalışmayacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!