Ana SayfaHaberPinterest,...

Pinterest, Ana Ekranına Hikaye Özelliği Ekledi

Pinterest artık uygulamayı açtığınızda ana ekranının üstünde bir dizi hikaye görüntülüyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde sosyal medya kullanmış olan herkese tanıdık gelen bir arayüz. Instagram, Twitter, Facebook Messenger ve çok daha fazlası tarafından kullanılan aynı yöntem. Değişiklik bugün iOS ve Android’de görünmeye başlayacak.

“Hikaye Pinleri” Eylül ayında Pinterest’e tanıtıldı. Hemen hemen diğer hikaye formatları gibi çalışıyorlar; kısa videolar arasında geçiş yapmak için dokunabileceğiniz arka arkaya yayınlanan kısa videolar. Hikaye Pinleri, Pinterest’teki herhangi bir gönderi gibi, çeşitli iğne ızgaraları üzerinde başka bir kutu olarak göründü.

Şimdi, bu Hikaye Pinlerinin öne çıkması daha kolay olacak. Ana ekranın üst kısmında görünürler ve uygulama, takip etmediğiniz içerik oluşturuculardan hikayeler bile önerir. Değişiklik, hikayelere katılımı artırmalı ve içerik oluşturucuları uygulamada daha da fazla hikaye yayınlamaya teşvik edecek. Pinterest’in hikayeleri diğer birçok uygulamanınki gibi geçici değildir. Bu nedenle içerik oluşturucular bunu yaptıktan sonra videolar takılıp kalacak ve hizmetin tanıtmaya devam etmesi için bir kitaplık oluşturacaktır.

Pinterest’in Hikaye Pinleri konusunda hala büyük bir sınırlaması var: Herkes onları oluşturamaz. Hikaye özelliği şimdilik onaylanmış işletmeler ve içerik oluşturucularla sınırlı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!