Ana SayfaHaberProject...

Project Ara 2017’de Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz aylardan düzenlenen Google I/O 2016 etkinliğinde Project Ara’nın (Modüler Telefon Projesi) son hali bir sunum ve video eşlinde gösterildi. 2013’den beri geliştirilen projenin sonlarına gelinmeye başlandığının da müjdesi verildi.

İlk olarak Motorola’nın geliştirmeye başladığı daha sonra Lenovo’nun Motorola’yı satın almasıyla Google’ın üstlendiği Modüler Telefon Projesi Project Ara, verilen bilgilere göre 2016’nın bahar aylarında geliştiriciler için, 2017’de ise son kullanıcılar için piyasaya çıkacak.

Project Ara 2017’de Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor

Project Ara Son Hızlı Geliştirilmeye Devam Ediyor

Geliştirilen ilk modüler telefondan bu yana çok fazla yol kat edildiğini söyleyen geliştiriciler, Panasonic, TDK, Wistron, E-Ink, Toshiba, Harman, Samsung, Sony Pictures ve bazı sağlık kuruluşları ile birlikte çalışıldığını bildiriyor. Böylece sonrada üretilecek olan yeni modül sistemine uygun olarak diğer firmalar da kendi cihazlarını veya modüllerinin üretilmesi isteniyor.

En fazla 6 modülden oluşması planlanan telefon, ilk modüler telefonun 5.3-inç ekranından biraz daha büyük olacak. Artık telefonu kapatmadan modüllerin değiştirilebildiği ve çok daha pratik ve verimli yeni bir modül sisteminin kullandığı belirtiyor. Hali hazırda resmi olarak 30 kişinin telefonu kullandığını ve bu prototipler etrafında cihazın geliştirildiği verilen bilgiler arasında.

Yayınlanan videoyu incelediğimizde telefonun tasarım ve kalınlık olarak çok da iyi olamayacağını görüyoruz. Ancak farklı renk ve yüzeyli modüllerle telefonun tasarımını değiştirebileceğiz. Ayrıca telefonun arka tarafında bir ekran veya parmak izi okuyucu da takmak mümkün olacak gibi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!