Ana SayfaHaberlerQualcomm,...

Qualcomm, iki Yıllık Bir Şirketi 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı

Qualcomm, yonga pazarında yarı iletken endüstrisini önemli ölçüde sallayacağı kesin olan çarpıcı bir satın alma gerçekleştirdi. Qualcomm’un satın aldığı Nuvia şirketi 2019 yılında, Apple’da iPhone ve iPad’e güç sağlayan A serisi yonga serisinde çalışan üç eski mühendis ve yonga uzmanı tarafından kuruldu. Ve şimdi Qualcomm, firma için göz kamaştırıcı şekilde 1,4 milyar dolar ödüyor. Ekibin yeteneklerine ve veri merkezlerinde, mobil cihazlarda ve diğer cihazlarda kullanılmak üzere yeni nesil CPU’lar oluşturmaya odaklanmasına büyük bir bahis koyuyor.

Qualcomm, yalnızca iki yıl önce kurulan birkaç yüz çalışandan oluşan bir şirket için bu kadar güzel bir meblağ ödemesinin nedenlerinden biri olarak 5G’nin büyümesini özellikle vurguluyor. “5G, mobilite ve bilgi işlemin yakınsamasını daha da hızlandırıyor. Qualcomm’un yaptığı açıklamada, Nuvia’nın satın alınması, Qualcomm Technologies’in Snapdragon teknoloji liderliğine dayanıyor ve yeni nesil 5G bilgi işlem taleplerini karşılamak için CPU performansında ve güç verimliliğinde kademeli işlev iyileştirmeleri sağlıyor ”dedi.

Qualcomm, iki Yillik Bir Sirketi 1,4 Milyar Dolara Satin Aldi 2

Şirketin kurucu ortaklarının üçü de – Gerard Williams, Manu Gulati ve John Bruno – şirketin çiplerini “Qualcomm Technologies’in geniş ürün portföyüne” entegre etmeyi bekleyen Qualcomm’a katılacaklar. veri merkezleri, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, araçlar ve diğer cihazlar.

Apple’ın eski CPU mimarı Nuvia CEO’su Gerard Williams, yaptığı açıklamada, “CPU performans liderliği, bilgi işlem inovasyonunun bir sonraki çağını tanımlamada ve sunmada kritik olacak” dedi. “Nuvia ve Qualcomm’un birleşimi, sektörümüzün çıtasını belirleyen yeni bir yüksek performanslı bilgi işlem platformları sınıfı oluşturmak için sektörün en iyi mühendislik yeteneklerini, teknolojisini ve kaynaklarını bir araya getirecek.”

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!