Ana SayfaHaberQualcomm'un...

Qualcomm’un CEO’su Cristiano Amon Oldu

Qualcomm yeni bir CEO‘ya kavuşuyor: Halihazırda şirketin başkanı olarak görev yapan Cristiano Amon, 2014’te CEO olarak görevi devralan Steve Mollenkopf‘un yerini alacak. Amon, bir süredir şirketin halka açık yüzü olarak görev yapıyor ve tanıtımları yönetiyor. Snapdragon 888 gibi yeni ürünler, onu dümende Mollenkopf‘un yerini almak için bariz bir seçim haline getiriyor.

Mollenkopf’un CEO olarak görev süresi, Qualcomm‘un sayısız zorlukla karşı karşıya kaldığını gördü. Ama aynı zamanda Qualcomm’un, mobil işlemciler sektörünü neredeyse tamamen domine eden bugünkü devasa büyümesini de denetledi.

Amon yaptığı açıklamada, “Qualcomm‘un bir sonraki CEO‘su olarak seçilmekten onur duyuyorum ve Steve ve Yönetim Kurulu’nun bana olan güvenini takdir ediyorum,” dedi. “Qualcomm inanılmaz bir Şirket. On yıllardır inovasyonun ön saflarında yer alıyoruz ve ileride bu pozisyonu sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.

Qualcomm, 5G‘nin genel cihazlara ve mobilin ötesine genişlemesini sağlamanın yanı sıra, teknolojilerimiz her şeyi buluta bağlamak için gerekli hale geldiğinden, çok sayıda sektörün dijital dönüşümünde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. “

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!