Ana SayfaHaberReddit,...

Reddit, Clubhouse Benzeri Özelliğini Kullanıma Açtı

Facebook‘un yaptığı açıklamanın ardından, Reddit bugün sosyal ağa entegre edilecek yeni canlı ses platformunu açıkladı. “Reddit Talk” olarak adlandırılan bu özellik Clubhouse‘a benzer şekilde çalışacak ve kullanıcılar arasında ses yoluyla gerçek zamanlı konuşmaları mümkün kılacak.

Reddit Talk, esasen Clubhouse gibi çalışır, ancak sosyal ağın alt dizinlerine entegre edilecektir. Tanıdık olmayanlar için, alt dizinler Reddit‘te bulunan belirli bir konuyla ilgili bireysel forumlar gibidir. Canlı bir odaya girerken, kullanıcılar konuşmayı isteyebilir veya dinleyici olarak orada kalabilirler – diğer platformların yaptıklarından çok da farklı değil.

TechCrunch tarafından belirtildiği gibi, yalnızca alt dizin moderatörleri bir ses odası başlatabilir ve insanları konuşmaya davet edebilir, ancak herkes sohbeti dinlemek için katılabilir. Moderatörler ayrıca sohbet sırasında katılımcıları sessize alabilir ve konuşmacıları kaldırabilir, ayrıca kullanıcıları ses odasından kalıcı olarak yasaklayabilir.

Kullanıcılar, Reddit’in kendi emojileri ve daha fazlasıyla hızlı tepkiler bulacaklar. Reddit, yeni özelliğin öncelikle Bana Her Şeyi Sor ileti dizileri ve spor maçları ve TV şovları gibi özel etkinliklerle ilgili gerçek zamanlı yorumlar için kullanılmasını bekliyor.

Clubhouse yatırımcı bulmakta zorlanırken Twitter, Facebook, LinkedIn ve hatta Spotify gibi diğer şirketler kendi canlı ses platformlarını çoktan duyurdular. Clubhouse‘un şimdiye kadarki en önemli rakibi, birkaç haftadır önemli sayıda kullanıcıya sunulan Twitter Spaces.

Reddit Talk, sosyal ağın iOS ve Android için resmi uygulamasında satışa sunulacak. Reddit‘e göre, özellik ilk olarak sınırlı bir beta olarak geliyor – ancak ilgilenen kullanıcılar, halka açılmadan önce erişim elde etmek için bir bekleme listesine kaydolabilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!