Ana SayfaHaberReddit,...

Reddit, Clubhouse Benzeri Sesli Sohbet Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Clubhouse benzeri sesli sohbet uygulamaları hızla çoğalmaya devam ediyor. Facebook bu alana Hotline ile girmiş, Twitter ise Spaces özelliğini beta sürümüyle yayına açmıştı. LinkedIn, TikTok ve Telegram gibi platformlar benzer özellikli servisler geliştirmeye devam ederken; geçen hafta Discord, Sahne Kanalı özelliğini tüm kullanıcılara sunmuştu. Son adım ise sosyal tartışma sitesi Reddit platformundan geldi.

En son katılan şirket, bir moderatörle Clubhouse benzeri bir sesli sohbet özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi. Diğer tüm popüler sosyal şirketlerin yarışa nasıl katıldığını düşünürsek, Reddit‘in de benzer bir özellik geliştirdiğini görmek şaşırtıcı olmayacak.

Mashable‘ın bir raporuna göre, bu özelliğin geliştirilmesi hâlâ erken aşamalarda ve şimdilik gizli tutuluyor. Şirket, bu özelliği test edip etmediği konusunda yanıt vermedi. Reddit’in bu sesli sohbet odası özelliğini güçlendirici program üyelerine sunması bekleniyor. Bu programa abone olan reddit kullanıcıları, alt dizinler için ek özelliklere erişim sağlayabilir. Bu özellik hakkında, Clubhouse‘a benzer şekilde moderatör tarafından yönetilen sesli sohbetler olması dışında pek bir şey bilinmemektedir. Resmi bir onay olmaksızın, özelliğin ne zaman resmi olacağı belli değil.

Reddit geçmişte farklı özellikleri denedi. Geçen yıl Nisan ayında Reddit, seçilen alt dizinlerdeki kullanıcıların beş üyeye kadar grup tartışmaları yapmasına izin veren “Sohbete Başla” istemini test etmeye başladı. Yeni özellik buna benzer, ancak sesli sohbet etkin olabilir. Reddit için Clubhouse benzeri sesli sohbet odası özelliği, topluluk tabanlı alt dizinler için de mantıklı olacaktır.

Reddit, Clubhouse tarafından başlatılan sesli sohbet odası çılgınlığına katılan en son kişi. Twitter zaten Spaces‘ı çalıştırırken, Facebook ayrıca sesli sohbet odaları geliştiriyor. Discord zaten bir tane yayınlarken, LinkedIn‘in de Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!