Saati Kendi Ayarlayabilen Hibrit Saat; Ressence Type 2

Mekanik saatler tasarımıyla ilgi çekse de bazı handikapları nedeniyle daha az tercih ediliyor. Saati Kendi Ayarlayabilen Ressence Type 2 ise tam bu noktada elektronik aksamının güvenilirliğini makine mühendisliği duygusu ve güzelliği ile birleştiriyor.

Temel olarak mekanik bir saat olan Ressence Type 2 ‘deki ufak elektronik sistemler ile mekanik saatlerin ruhunu korunarak elektromekanik hibrit bir saat ortaya çıkmış. Üzerinde herhangi bir tuş bulunmayan saate Bluetooth üzerinden bağlanarak 2 farklı saat dilimi ayarı ve arasında geçişler yapılabildiği gibi saatin altındaki mekanik kolla da saat ayarlanabiliyor.

Saati Kendi Ayarlayabilen Hibrit Saat Ressence Type 2

Mekanik saatlerin en büyük sorunu sürekli hareket enerjisine bağımlı olarak çalışması. Kolunuzdan çıkardığınız anda itibaren tekrar kurulmadığı taktirde 24 saat içinde enerjisi biterek duruyorlar. Ressence mühendisleri ise saate elektronik saat senkron modülü ekleyerek bu sorunu ortadan kaldırmış.

Saat ayarı telefonla yapıldıktan sonra saatin alt yüzeyindeki mekanik kol çekilerek saat dijital olarak optimize edilebiliyor. 12 saatten fazla takılı olmadığını anlayan sensörler saati durdurarak sınırlı mekanik enerjisini korumaya alıyor. Tekrar saatin kurulması için ekranın üstüne iki defa hafifçe vurmak yeterli ve saat ilk ayarladığınız dilime senkron olarak çalışmaya başlıyor.

5. Sınıf Titanyum gövdeye ve yansımasız safir kristal cama sahip olan Ressence Type 2 ‘de ayrıca karanlıkta kadranın görünmesi için Superluminova kaplama bulunuyor. Saatin ekranını incelendiğinde; ana kadran dakikayı, ikinci kadran saati, üçüncü kadran saniyeyi, diğer kadran ise sıcaklığı gösteriyor.

Elektrik ile kontrol yapılmasına rağmen 0.02 miliwatt gibi oldukça küçük bir enerjiyle harcayan Ressence Type 2 , 3 aya kadar takılmadığı durumlarda bile çift tıklamayla zamanı ayarlayabiliyor. Ayrıca saat kadranının panjurlarında 10 adet mikro güneş pili bulunuyor. Bu sayede pil değişimi yapılmadan enerjisini güneşten alarak şarj olabiliyor.

El işçiliği ile üretilen ve içinde 45 adet 35 mikron mücevher bulunan Ressence Type 2 , 1ATM (10 metre) suya karşı dayanıklı. 2 Nisan 2019’da satışa çıkacağı bildirilen hibrit elektromekanik saatin etiket fiyatı ise yaklaşık 43000$ olacağı bildirilmiş.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!