Ana SayfaHaberSailfish...

Sailfish Kod Adlı Nexus Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı

Yeni Android sürümünün ve Nexus telefonunun çıkmasına sayılı günler kalan sızıntılar gelemeye devam ediyor. En son çıkan habere göre Sailfish kod adlı Nexus telefonunun bazı özellikleri ortaya çıktı.

Daha öncesinde HTC imzalı kod adı “Marlin” olan bir Nexus telefonu gündeme gelmiş ve yine bazı özellikleri ortaya çıkmıştı. Yine HTC imzalı, bu sefer kod adı “Sailfish” olan bir Nexus telefonu daha ortaya çıktı.

Boyut itibariyle “Marlin”‘den biraz daha küçük olan “Sailfish”, donanım itibariyle de biraz daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. “Evan Blass” tarafında yayınlanan build.prop uzantılı dosyada donanım tarafında bazı bilgiler görülebiliyor.

Bu dosya içerisinde yayınlanan bir metinde “ARM64-V8A” mimarinin belirtilmesi, “msm8996″ kodlu Qualcomm’un Snapdragon 820 yonga setini işaret ediyor.” Merlin” kod adlı Nexus telefonunda işlemcinin 821 olduğu sızdırılmıştı.

Sailfish Kod Adlı Nexus Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı

32GB dahili depolama, 4 GB RAM, 12 Megapiksel arka, 8 Megapiksel ön kamera da yine sızdırılan bilgiler arasında. Android 7.0 ile çıkması planlanan yeni Nexus telefonları “Marlin” ve “Sailfish”‘in Ağustos sonu veya Eylül başı gibi çıkması planlanıyor.

Ana Kaynak:GSMarena
YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!