Ana SayfaHaberSamsung,...

Samsung, Akıllı Ev Uygulaması SmartThings’e Yeni Bir Arayüz Kazandırdı

Samsung, akıllı ev uygulaması SmartThings için kullanıcı arayüzünü güncelleyerek, eski uygulamanın biraz yumuşatılmış renk düzenini (griler ve toprak tonlarıyla dolu) yeni bir kullanıcı arayüzü ve genel olarak daha taze bir görünümle değiştirdi. Samsung, yeni arayüzün gelecekte bilinmeyen bir zamanda “takip edilecek” iOS sürümüyle bugün Android’de başladığını söylüyor.

Eski uygulamanın arayüzü, kullanıcıların akıllı ev gadget’ları için atadıkları farklı odalara odaklanmış olsa da, yeni düzen şimdi beş alana odaklanıyor:

  • Favoriler – kullanıcıların en çok kullandığı cihazlara ve sahnelere hızlı erişim sağlayan yeni bir ana ekran (sabah veya evden çıkma gibi planlanmış rutinler).
  • Cihazlar – bağlı tüm akıllı cihazların tam listesi için.
  • Life – Samsung’un SmartThings Cooking gibi (alışveriş listelerini ve tarifleri uyumlu bir yaşam planına göre sıralamanıza yardımcı olması beklenen) eklenti hizmetlerine erişim için.
  • Otomasyonlar – hareket sensörlerine dayalı ışıkları tetiklemek gibi Samsung’un eğer-öyleyse-o zaman-otomasyonlarını oluşturmak ve düzenlemek için.
  • Menü – bildirimler, ayarlar ve cihaz geçmişi dahil olmak üzere diğer her şey için.

Şimdilik yeni SmartThings uygulaması hakkında sahip olduğumuz tüm bilgi ve görüntüler bu kadar, ancak yeterince mantıklı bir güncelleme gibi görünüyor. Daha iyi bir fikir elde etmek için şahsen nasıl çalıştığını görmemiz gerekecek.

Samsung, Akıllı Ev Uygulaması SmartThings’e Yeni Bir Arayüz Kazandırdı

Samsung‘un SmartThings‘e bir kez olsun biraz dikkat ettiğini görmek güzel, ancak uygulamayı güncellemek, şirketin yapabileceği minimum düzeyde. Akıllı ev platformu için orijinal donanım üretmeyi durdurdu ve “SmartThings uyumlu” cihazlar yapmak için işi üçüncü taraflara yaptırıyor. Şirket, üyeleri arasında Google, Amazon ve Apple‘ın da yer aldığı yeni akıllı ev ittifakı Matter ile birlikte çalıştığını söylüyor, ancak bunun mevcut SmartThings sahiplerini nasıl etkileyeceği konusunda henüz belirli ayrıntılar görmedik.

SmartThings uygulaması, Windows PC‘ler için de indirilebilir, ancak bu uygulama Android ve iOS sürümleriyle birlikte bir güncelleme almıyor gibi görünüyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!