Ana SayfaHaberSamsung...

Samsung Charm aktivite takip bilekliği geliyor

Samsung, akıllı saat ve bileklikler gibi giyilebilir ürünlerinin yanına yeni bir cihaz daha kazandırdı. Samsung Charm aktivite takip bilekliği olarak duyurulan cihazı geçtiğimiz MWC’de görmüştük.

Kare şeklinde ve ekransız bir yapıda olan bileklik, tasarım olarak oldukça şık ve modern görünüme sahip. Özellikle bayan kullanıcıları hedefleyen Samsung, bilekliğin bir aksesuar gibi kullanılabildiğini ve bir çok renk, model ve kayış seçeneğinin olduğunu da belirtmiş.

Şık bir aksesuar olmasının yanında Samsung Charm, Charm S Health uygulaması üzerinden günlük aktiviteleri takip ediyor. Bluetooth üzerinden telefonla senkronize edilerek yakılan kalori, atılan adım ve gidilen mesafe uygulama üzerinden izlenebiliyor. Ayrıca Samsung, bilekliğin telefona bağlı olmadan da verileri toplayıp kendi hafızasından sakladığını belirtmiş.

Samsung Charm aktivite takip bilekliği geliyor

Ayrıca bileklik telefona bağlı olduğunda gelen mesaj, arama  ve bildirimleri titreşim veya bildirim ışığı yardımıyla kullanıcısına haber verebiliyor. 17mAh kapasiteli oldukça küçük bir bataryaya sahip olan Charm, Samsung’un verdiği bilgilere göre tek şarjla 14 güne kadar kullanılabiliyor.

Android 4.4 veya daha yüksek sürüme sahip telefonlarla çalışabilen bileklik, Altın, Siyah ve Pembe Kuvars renk seçeneklerine da sahip. Şuan için sadece Android cihazlarla kullanılabildiğini, IOS ve WP işletim sistemlerini desteklemediğini de belirtelim.

Geçtiğimiz günlerde Kore, İtalya, Fransa ve Rusya gibi ülkelerde 40$ etiket fiyatı ile satışa çıktı. Şuan için sadece bu 4 ülkede satışı yapılan bilekliğin ilerleyen günlerde diğer Avrupa ve Asya ülkelerine de gelmesi bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!