Ana SayfaHaberSamsung...

Samsung Display, Ekran Altı Web Kamera Teknolojisini Duyurdu

Samsung Display, Weibo sayfasında “Samsung Blade Bezel” olarak adlandırılan, dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan ekran altı kamera teknolojisi için bir teaser yayınladı. “UPC” (Panel Altı Kamera) teknolojisinin, bir dizüstü bilgisayarın çerçevesini web kamerasının yerini değiştirmek zorunda kalmadan küçültebileceğini ve aynı zamanda OLED ekranın kendisini hem daha ince hem de daha hafif hale getirebileceğini vaat ediyor. Sosyal mesafe çağında giderek daha önemli hale gelen web kamerasının görüntü kalitesi üzerinde teknolojinin etkisinden söz edilmiyor.

Geçen yıl ticari olarak ekran altı selfie kameralı ilk akıllı telefonu gördük. Ancak, ZTE Axon 20 5G’nin bu özelliği uygulaması çok iyi değildi. Selfie kamera fotoğraflarının kalitesi zayıftı ve ekranın kamerayı kaplayan kısmı ekranın geri kalanından çok daha düşük çözünürlükten muzdaripti.

Samsung Display’in panel altı kamera planlarını ilk kez duymadık. Ancak, üreticiler son yıllarda çerçeve boyutunu küçültmeyi takıntı haline getirdiği akıllı telefonlarda kullanımına odaklanmıştı. 2018’de Samsung Display, telefon tasarımının geleceği hakkında bir sunum sırasında ekran altı kamera teknolojisinden bahsetti ve ertesi yıl bir yönetici, teknolojinin “önümüzdeki 1-2 yıl içinde” akıllı telefonlarda kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

Samsung, çeşitli üreticilere ekran panelleri sağlıyor. Bu, Samsung Blade Bezel teknolojisinin Samsung’un kendi cihazlarıyla sınırlı olmak yerine sektördeki dizüstü bilgisayarlarda görebileceğimiz anlamına geliyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!