Samsung Galaxy Note 7 Lens Eklentisi ve Kapağı

Telefon kameralarının gelişmesi ile harici lenslerin kullanımı da hzıla artmaya başladı. Samsung’da, Galaxy Note 7 lens eklentisi ve kapağı ile kullanıcılarına kaliteli lens ve kılıf sistemini satışa sundu.

Oldukça şık görünen lensler özel kılıfına monte edilerek kullanılabiliyor. Yumuşak kauçuk malzemeden üretilen kılıf deri görünümü ve dokusuna sahip.

Samsung Galaxy Note 7 Lens Eklentisi ve Kapağı_01

Geniş açılı ve yakınlaştırıcı 2 farklı lens bulunuyor. Lensler telefonun kılıfına vida takılırmış gibi takılıyor ve 3. parti lenslerden alıştığımız gibi herhangi bir klipse ihtiyaç duymuyor (sadece kılıf gerekli).

Geniş açılı lens, kameranın 96 derecelik görüş açısını 110 derece çıkartıyor. Diğer lens ise görüntüyü 2X’e kadar yaklaştırabiliyor.

Lensler ile çekilen fotoğraf ve videolar incelendiğinde geniş açılı lensin ortasında, yakınlaştırıcı lensin de kenarlarında bozulmalar görülüyor. Belki doğal çekimlerde bunu fark etmek çok zor olabilir ancak geometrik bir çekim yapacaksanız görüntü bozukluğunu görebilirsiniz.

Lensler kılıfı takıldığında kamera flaşının önüne geçtiği için flaş gerektiren çekimlerde Lensler kullanılamayacağını da belirtelim. Lenslerin çizilmesini önlemek için Samsung küçük kutular ile korumayı ve taşımayı kolaylaştırması küçük ama oldukça güzel bir ayrıntı.

Kaynak:GSMArena
YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!