Ana SayfaHaberSamsung,...

Samsung, Galaxy S21 FE Üretimini Durdurup Durdurmamaya Karar Vermediğini Söyledi

Samsung, şirketin Galaxy S21 FE adlı yeni bir telefonun üretimini askıya aldığını iddia eden bir raporu küçümsedi. Koreli yayın ETNews, hafta sonu duyurulmamış telefonun üretiminin yarı iletken sıkıntısı nedeniyle durduğunu ve Qualcomm işlemcilerinin katlanabilir cihazlara yeniden tahsis edildiğini iddia etti.

Rapor o zamandan beri silindi ve Samsung şimdi üretimi durdurup durdurmama konusunda bir karar vermediğini söylüyor. Şirket, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Yayınlanmayan ürünün detaylarını görüşemezken, iddia edilen üretimin askıya alınmasıyla ilgili hiçbir şey belirlenmedi” dedi.

Galaxy S21 FE normal S21‘in kısaltılmış, daha uygun fiyatlı bir versiyonu olması bekleniyordu. Geçen yıl Dieter Bohn, Galaxy S20 FE‘ye olumlu bir eleştiride bulunarak, “memnun edecek birkaç yüksek kaliteli bileşene sahip olduğunu, ucuz parçaların ise deneyime çok fazla zarar vermediğini” belirtti.

S21 FE resmi olarak duyurulmamıştı, ancak Samsung geçen yıl bir etkinlikte amiral gemisi telefonların Fan Sürümlerini piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. OnLeaks, Nisan ayında S21 FE’nin iyi karşılanan Galaxy S21‘e benzer bir tasarım gösterdiği iddia edilen renderlerini yayınladı.

Samsung‘un ETNews‘in haberini doğrudan reddetmemesi dikkat çekici olsa da gerçeğin ortaya çıkması biraz zaman alabilir. S20 FE geçen yıl Eylül ayına kadar duyurulmadı ve Ekim ayında piyasaya sürüldü, bu nedenle Samsung şu anda halefi ile tedarik zinciri sorunları yaşıyor olsa bile, bir lansman mutlaka yakın değildi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!