Ana SayfaHaberSamsung...

Samsung Galaxy S7 kamera çıkıntısı 0.8mm olacak

Sızıntı haberler yapan OnLeaks‘in yayınladığı yeni bir görsele göre Samsung Galaxy S7 kamera çıkıntısı 0.8mm olacak.

Samsung’un en son amiral gemi telefonu olan Note 5’e benzer bir tasarımla gelen Samsung Galaxy S7, Note 5’de olduğu gibi arka tarafı kavisli olacak. Ayrıca 2.5D ekran (kavisli/oval köşeli) ile geleceği görülüyor.

Galaxy S6 serisi ve Note 5 kullanıcılar tarafında şikayet edilen çıkıntılı çerçeve yapısı Samsung Galaxy S7 ile birlikte değişiyor. Artık hem ön tarafta hemde arka tarafta çerçeveler kasaya ve ekrana sıfır oluyor.

Samsung Galaxy S7 kamera çıkıntısı 0.8mm olacak

Diğer bir güncelleme ise kamara tarafında oluyor. Samsung Galaxy S7’de kamera çıkıntısı 1.7mm’den  0.8mm’ye indiriliyor. Optik stabilizasyonda nasıl bir değişiklik yapıldı, bilinmiyor ancak telefonun kamera çıkıntısı çok daha hoş duruyor.

Samsung Galaxy S7’nin teknik özellikleri ise şu şekilde; telefon 4 GB LPDDR 4 RAM,  Exynos 8890 veya SnapDragon 820 işlemcisi ve 1/2.0″ 12 MP arka kamera ile birlikte gelecek.

Samsung Galaxy S7 kamera çıkıntısı 0.8mm olacak

Samsung Galaxy S7 ile ilgili kafa karışıklığı ise işte bu tarafta oluşuyor. Bilindiği üzere Galaxy S6 serisi ve Note 5, 16 Megapiksel kamera ile gelmişti. Sızan bilgilere göre Samsung 16MP kamera çözünürlüğünü 12MP’e düşürüyor.

Bunun nedeni ve sızıntının doğruluğu hakkında bir şey bilinmiyor. Bunu ancak Samsung Galaxy S7 tanıtıldıktan sonra gerçek kamera çözünürlüğünü ve nedenini anlayabileceğiz.

Son olarak Samsung Galaxy S7’nin 21 şubat tarihinde, MWC 2016’da (Mobil Dünya Kongresin) tanıtılacağını belirtelim.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!