Ana SayfaHaberSamsung,...

Samsung, iPhone’larda Android Deneyimi Sunan iTest’i Kullanıma Sundu

Bir iPhone kullanıyorsanız ve bir Galaxy cihazına geçmeyi düşünüyorsanız, Samsung “diğer tarafı örneklemenize” izin veren bir web sitesi açtı. MacRumors‘un bildirdiğine göre iTest olarak adlandırılan uygulama, uygulamalar, ayarlar, Galaxy Store, temalar ve mesajlarla dolu simüle edilmiş bir Galaxy cihaz ana ekranını açan bir web uygulaması yüklüyor. Geçmişte benzer şeyler yapmış olan Apple‘da hafif kalpli bir yumruk gibi görünüyor.

Amaç, iPhone kullanıcılarını Samsung‘un düşük bahisli bir şekilde daha iyi bir deneyim sağlayabileceğine ikna etmektir. Samsung Yeni Zelandalı John Alexander, “Yeni bir işletim sistemine geçme fikrinin birçok mobil kullanıcı için göz korkutucu olabileceğini biliyoruz,” dedi. “iTest, tüketicilere telefonları değiştirmeden Samsung‘u tatmak için tasarlandı. Her işlevi ve özelliği kopyalayamasak da bu deneyim, kullanıcıların telefon ve mesajlaşma uygulamalarından Galaxy Store‘a kadar çeşitli uygulamaları ve ayarları keşfetmesine olanak tanıyor.”

Sitede, uygulamaların nasıl çalıştığını göstermenin yanı sıra, etkileşimli ipuçları ve içeriğin yanı sıra simüle edilmiş aramalar ve mesajlar da yer alıyor. Ayrıca temaları, kameranın çalışmasını, Galaxy Giyilebilir uygulamasını ve daha fazlasını açıklayan eğitimleri de görüntüleyebilirsiniz. Hatta Samsung, Ayarlar uygulamasının “geliştiricimizin öğle yemeği molası verebilmesi için basitleştirildiğini” belirterek birkaç şaka bile ekledi. Uygulama, Samsung Yeni Zelanda tarafından geliştirilmiştir, ancak herkesin burada denemesi mümkündür.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!