Ana SayfaHaberSanDisk...

SanDisk Çift Taraflı USB Tip-C Flaş Belleğini Duyurdu

SanDisk, Computex 2016’da fuarında yeni Çift taraflı USB Tip-C flaş belleğini duyurdu. Var olan flaş belleğini güncelleyen SanDisk, daha güzel bir tasarım ve malzeme kalitesi ve yüksek hafıza seçenekleri sunuyor.

Bir tarafı Tip-A USB diğer tarafı tip-C USB konnektörüne sahip olan flaş bellek, sürgülü bir yapıya sahip. Henüz Android tarafında yeni yeni görmeye başladığımız USB tip-C çok fazla yaygın olmasa da Apple cihazlarda “Lightning” olarak adlandırılan bir konnektör ile hem iPhone hem de Mac tarafında bir kaç senedir kullanıyoruz.

SanDisk Çift Taraflı USB Tip-C Flaş Belleğini DuyurduÖzellikle yeni nesil Macbooklarda A-Tip USB USB konnektörü olmadığı için USB flaş takarken bir dönüştürücü kullanılmadı gerekiyordu. Sandik’in Çift taraflı USB Tip-C flaş belleği ile hem bu ihtiyacımızı karşılayacak hem de klasik USB girişine sahip cihazlarda da kullanılabilecek.

USB 3.1 özelliğine sahip olan flaş bellek 150MB/s’a kadar aktarım yapabiliyor. Firma tarafından verilen bilgilere göre 16GB/19.99$ (60₺), 32GB/29.99$ (90₺), 64GB/39.99$ (120₺), and 128GB/69.99$ (210₺) şeklinde bir fiyatlandırma ile satışa çıkacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!