Signal Beta Sürümüne Yeni Özellikler Ekledi

Görüntü ve video göndermek, her popüler modern mesajlaşma uygulamasından beklenen önemli bir özelliktir. Bununla birlikte, bu mesajlaşma platformlarında görüntü gönderen milyonlarca kullanıcıyla, hızlı teslimatı sağlamak ve sunuculardaki yükü yönetmek için bir tür sıkıştırma kullanmak zorunlu hale gelir. Yaygın olarak dünyanın en güvenli, şifrelenmiş mobil mesajlaşma uygulaması olarak kabul edilen Signal, artık en son beta sürümünde yüksek çözünürlüklü görüntü göndermeyi destekliyor.

Signal‘in beta test programının bir parçasıysanız, Android Police tarafından tespit edildiği şekliyle, önizleme bölmesinin altında yeni bir resim düğmesi içeren mesajlaşma uygulamasının 5.11.0 sürümüne yönelik bir güncelleme almış olmalısınız. . Bu simgeye dokunduğunuzda iki seçenek olan küçük bir bölme açılır – Standart ve Yüksek ve ikincisini seçmek görüntüleri yüksek çözünürlükte göndermenize olanak tanır.

Çoğu kullanıcının, cihaz depolama kısıtlamaları göz önünde bulundurulduğunda, kişilerine her görüntü göndermek istediklerinde yüksek çözünürlük ayarını tercih etme olasılığı düşük olsa da, bir seçeneğin kullanılabilirliği memnuniyetle karşılanmaktadır. Güvenli bir şekilde belge taraması göndermeye çalışırken ve net bir görüntü göndermek istediğinizde bu özellik kesinlikle kullanışlı olabilir. Alternatif olarak, mezuniyet fotoğrafı gibi bir grubun resmini göndermek, ancak yakınlaştırdıktan sonra bile tüm insanların görünür olmasını istiyorsanız, yüksek çözünürlüklü resimler gönderme ayarı oldukça kullanışlı olabilir.

Rapora göre, orijinal çözünürlükte 11.6MB’de çekilen bir görüntü, yüksek çözünürlük seçeneği seçildiğinde 1.4MB’ye düşürülürken, normal sıkıştırma seviyesinde gönderildiğinde 204KB’ye düşürüldü. Hala devam etmekte olan bir miktar sıkıştırma var, ancak kesinlikle şu anda mesajlaşma hizmetinde bulunan varsayılan düşük çözünürlüklü görüntü kalitesinden daha iyi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!