Ana SayfaHaberSignal,...

Signal, Facebook’un Görmenizi İstemediği Instagram Reklamlarını Paylaşıyor

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, kullanıcılara Facebook‘un sahip olduğu şirketin onlar hakkında ne kadar veri topladığını ve hedeflenen reklamları yayınlamak için nasıl kullanıldığını göstermeye çalıştıktan sonra, sosyal medya platformundan öncelikli olarak engellenen bir dizi Instagram reklamına sahipti.

Signal bir blog gönderisinde, reklam platformunun hedeflemesini gerçekleştirmek için dayandığı bilgileri önceden açıklayarak, kullanıcılara onları neden gördüklerini göstermek için reklamları nasıl oluşturduğunu açıkladı.

Signal,Facebook‘un sizin hakkınızda topladığı ve erişimini sattığı kişisel verileri size göstermek için tasarlanmış çok değişkenli hedefli bir reklam oluşturduk” dedi. “Reklam, reklam platformunun kullandığı izleyici hakkında toplanan bilgilerin bir kısmını gösterecekti. 

Son derece şeffaf reklamlar, sinyal markalamayı kullandı ve kullanıcının profesyonel rolünü, eğitimini, ilgi alanlarını, hobilerini, konumunu ve ilişki durumunu, platformla etkileşiminden sıyrılan diğer kişisel veri noktalarının yanı sıra öne çıkardı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, reklamlar Instagram kullanıcılarının akışlarına hiç ulaşmadı ve Signal‘in platform için reklam hesabı hemen devre dışı bırakıldı.

Facebook, insanlara verilerinin nasıl kullanıldığını anlatmadığı sürece insanların hayatlarına görünürlük satmaya çok istekli. Reklamların insanların verilerini nasıl kullandığı konusunda şeffaf olmak görünüşe göre yasaklanmak için yeterli; Facebook dünyasında kabul edilebilir tek kullanım şudur. ne yaptığınızı izleyicilerinizden gizlemek için. “

Son aylarda Signal, rakip hizmet WhatsApp tarafından Facebook‘un sahip olduğu platformdan kullanıcı çıkışına neden olan beceriksiz bir gizlilik politikası güncellemesinin ardından hesap kayıtlarında bir artış yaşadı.

Gizlilik odaklı sohbet uygulaması, Tesla CEO‘su Elon Musk ve Edward Snowden gibi önde gelen Signal kullanıcıları tarafından da tanıtıldı ve bunlar hizmete yalnızca ana akım ilgiye katkıda bulundu.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!