SIM Kart Bilgileri

Cihazlarda farklı nano ve micro olmak üzere farklı SIM slotları ve eSIM olarak adlandırılan yeni teknolojiler bulunabiliyor. Tablolarda verilen bilgilerde SIM kartı kullanılabilen cihazların bilgisi kullanılan SIM kartı teknolojisi olarak veriliyor.

Günümüzde nano SIM ve operatörlerin de kullanmaya başlamasıyla birlikte eSIM teknoloji kullanılıyor. nano SIM oldukça küçük boyutta (sadece SIM çipinin bulunduğu) SIM kartı olup, günümüzde kullanılan en küçük SIM kartı boyutudur. Daha öncesinde biraz daha büyük olan microSIM kullanımı telefonların incelmesi ve kullanılan bileşen ve sensörlerin artmasıyla SIM kartlarını olabildiğince küçülterek nano olarak isimlendirilen daha küçük bir boyuta getirdiler.

Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan eSIM teknolojisi ile artık fiziksel bir kart kullanımının sonu geliyor. Telefonun ana kartına entegre olan dahili modeme, mobil operatörün SIM veri kodlarını yüklemesiyle çalışan yeni sistemde artık kartla uğraşmak gerekmeyecek. Bu sayede birden fazla SIM kartının kullanımına izin veren elektronik SIM teknoloji ilerleyen yıllarda tüm cihaz ve operatörlerde kullanımda olacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!