Ana SayfaHaberSnapchat...

Snapchat 2021’in İlk Çeyreğine Ait Verileri Açıkladı

Snap Inc. dijital reklam kampanyaları ve salgın sırasında sosyal bağlantı ve eğlence için şirketin Snapchat uygulamasına başvuran tüketicilerin desteklediği, analistlerin tahminlerini aşan üç aylık geliri ve günlük aktif kullanıcıları bildirdi.

Kaliforniya merkezli Santa Monica sosyal medya şirketi Perşembe günü yaptığı açıklamada, satışların 31 Mart’ta sona eren dönemde %66 artarak 770 milyon dolara yükseldiğini söyledi. Analistler ortalama olarak 744 milyon dolar tahmin etti. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, kaybolan fotoğrafları ve videoları göndermeye yönelik mobil uygulama Snapchat, çeyrekte günde 280 milyon aktif kullanıcı olduğunu, bir yıl öncesine göre %22 kazanç sağladığını ve 275,4 milyon ortalama analist tahmininden daha yüksek olduğunu bildirdi.

Sonuçlar, Snapchat’in artırılmış gerçeklik, yeni reklamveren araçları, yüksek kaliteli içerik oluşturucuları destekleme ve Kuzey Amerika dışındaki kullanıcıları işe alma konusundaki yatırımlarının birkaç yıl boyunca %50‘den fazla gelir artışı sağlayacağı yönündeki argümanını destekleyecek gibi görünüyor.

Snap, geçen Kasım ayında popüler videoları tanıtmak için bir araç olan Spotlight‘ı piyasaya sürdü. Şirket, programın bir parçası olarak en iyi performans gösteren gönderilerin yaratıcılarına günde 1 milyon dolar ödeyeceğini söyledi.

EMarketer’de analist olan Nazmul Islam, Spotlight’ın 125 milyon kullanıcıya sahip olduğunu ve bunun katılımı artırmaya yardımcı olduğunu ve reklamverenlerin ilgisini çektiğini söyledi. Snap hisseleri New York‘ta 57.05 dolardan kapandı. Hisse senedi, 2020’de üçe katlandıktan sonra bu yıl %14 değer kazandı.

Şirket, analistlerin ortalama 823,9 milyon dolarlık tahminine kıyasla, cari çeyrekte 820 milyon ila 840 milyon dolarlık bir gelir öngördü. Snap, günlük aktif kullanıcıların geçen yıla göre %22 artarak 290 milyona ulaşacağını söyledi.

İkinci çeyrek Ebitda, kârlılığın bir ölçüsü, başabaştan 20 milyon $ ‘lık bir zarara varacak. Analistler, 1.3 milyon $ zarar tahmin etti.

Ancak şirket, Snapchat kullanıcılarının çoğunun ilk kez uygulamayı Android işletim sistemli akıllı telefonlarda çalıştırdığını söyledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!