Ana SayfaHaberSnapchat,...

Snapchat, iOS’ta Karanlık Mod Desteği Aldı

Yerel, yerleşik ve sistem genelinde karanlık modu içeren iOS ve iPadOS 13‘ün piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl sonra, dünyanın en önde gelen sosyal medya ağlarından biri olan Snapchat, nihayet iOS kullanıcıları için bir karanlık mod teması çıkardı.

Snapchat, geçen yılın sonlarında küçük bir iOS kullanıcısı grubuyla uygulama tasarımının karanlık mod temasını test etmeye başladı. Snapchat, bu hafta itibariyle, iOS kullanıcı tabanının %90‘ından fazlası için karanlık moda erişim anahtarını çevirerek milyonlarca kullanıcıya daha az göz yoran uygulama arayüzüne erişim sağladığını söylüyor.

Snapchat, iOS kullanıcılarının aralarından seçim yapmaları için üç farklı “Görünüm” modu sunuyor. İlk mod, varsayılan iOS sistem temasından bağımsız olarak uygulama için karanlık bir tema sağlar, ikinci mod uygulama için açık bir tema sağlar ve üçüncü mod iOS ayarıyla eşleşir.

Snapchat kullanıcıları karanlık modu şu şekilde etkinleştirebilir: Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun, listede gezinin, “Görünüm” e dokunun, ardından “Her Zaman Koyu”, “Her Zaman Açık” veya “Sistemi Eşleştir” seçeneğini etkinleştirin.

Android’de karanlık mod önümüzdeki aylarda kullanıma sunulmaya başlayacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!