Sony PS5 için Stok Sözü Verdi

Sony, şirketin şimdiye kadarki “en büyük” lansmanı olarak adlandırdığı lasmanın ardından bu tatil sezonunda perakendecilerde daha fazla PlayStation 5 konsolunun bulunacağını doğruladı.

Somut rakamlar olmadan, bunun ne anlama geldiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Sony, tüketiciler tarafından gerçekte kaç konsol satın alındığından, satış olarak bilinen veya perakendeciler tarafından basitçe satın alınan daha az etkileyici konsollardan bahsediyor olabilir. Bağlam veya ayrıntılar olmadan söylemek zor.

Çeviri:
PS5’in şimdiye kadarki en büyük konsol lansmanımızı başlatmasını sağlayan her yerdeki oyunculara teşekkür etmek istiyoruz. PS5 için daha önce benzeri görülmemiş bir talep olduğu için yıl sonundan önce perakendecilere daha fazla PS5 envanterinin geleceğini onaylamak istedik – lütfen yerel perakendecilerinizle iletişim halinde olun.

PlayStation 5 ve Xbox Stokları

Sony PS5 için Stok Sözü Verdi

Her şeye rağmen, PS5 ve rakipleri Xbox X / S’yi şu anda bulmanın çok zor olduğu bir sır değil. Microsoft bu ayın başlarında, her iki yeni Xbox konsolunun da önümüzdeki yıl ilkbahara kadar tedarik sıkıntısı çekeceğini açıkladı. Bunun nedeni, kısmen dağınık ve tutarsız perakendeci satışları ve hedef.

Aynı zamanda, bu cihazların üretilmesinin zor olmasından da kaynaklanıyor. Ancak ne Microsoft ne de Sony, 2021’den önce lansman için kaç birim hazırladıklarına veya hatta sevk edip satmayı beklediklerine dair pek bir fikir vermedi. Bu nedenle, bu cihazları bulmak zor olabilir. bu şirketler yeterince iyi plan yapmadılar ve Sony “eşi görülmemiş” talep, PS5‘in arzdan çok daha ağır bastığını söylüyor. Oyun endüstrisinin sayısız nedenden ötürü donanım satmakta oldukça beceriksiz göründüğünü hatırlatmak isteriz.

Eğer, ülkemizdeki fiyatına rağmen hala bir PS5 arayışındaysanız, Sony‘nin önümüzdeki ay boyunca daha fazla konsol vaat ettiğini bilin. Ancak, “yerel perakendecilerinizle iletişim halinde kalmak” dışında tavsiye niteliğinde pek bir bilgi yok.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!