Ana SayfaHaberSony'den...

Sony’den Yeni Nesil Cam Tüp Hoparlör

Nesne titreşimine dayalı ses iletim teknolojisi gelişmeye devam ederken Sony, cam tüp hoparlör cihazını duyurdu. Yeni nesil ses iletim teknolojisi olan uygun titreşimle her yüzeyi hoparlöre çeviren sistemler artık sık sık karşımıza çıkıyor.

3 yıldır geliştirilmeye devam eden nesne tabanlı ses iletim teknolojisi artık meyvelerini veriyor. İlk olarak bazı telefon ekranlarında ve kulaklıklar da gördüğümüz yeni sistem artık kaliteli çevresel ses verebilecek potansiyele ulaşmış gözüküyor. İlk olarak Sony’nin ürün gamında gördüğümüz gaz lambasına benzer tüp tasarımlı hoparlör artık çok daha zarif bir duruşu olduğu söylenebilir.

Sony’den Yeni Nesil Cam Tüp Hoparlör

Ses iletimini, 3 titreşim motorunun camı, cam yüzeyin de havayı titreştirme esası ile yapan hoparlör bu sayede yüksek kalitede (Hi-Fi) 360 derece çevresel ses verebiliyor. Aynı zamanda şık bir dekorasyon görünümünde alan hoparlör, 32 parlaklık seviyesine ve mum ışığı titremesi gibi modları olan sarı LED aydınlatmaya da sahip.

Orta sesleri verebilen cam silindire ek olarak hoparlörün tabanında bir woofer bulunuyor. Sese bas ekleyen woofer ayrıca yüksek frekanstaki ses dengelenerek üretilen sesin frekansını ayarlayabiliyor. Bluetooth ve WiFi üzerinden müzik oynatan Cam Tüp Hoparlör tek şarjla 8 saate kadar kullanılabiliyor. Daha çok pasif, sakin oda müzikleri için kullanılması hedeflenen cihazın fiyatı 700 dolar seviyesinde.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!