Ana SayfaHaberSpotify’ın...

Spotify’ın Sesli Kısayolu Kullanıma Sunuldu: Hey Spotify!

Geçen ay, Spotify‘ın eller serbest bir uyandırma kelimesi olan “Hey Spotify” üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bugün, Spotify uygulamasında, kullanıcılar bu özelliği ve nasıl etkinleştireceğini anlatan bir bildirim aldı.

Spotify uygulaması tarafından bir bildirim alındı. Bizi “Hey Spotify” ı açmamızı isteyen bir ekrana getirdi. Uyandırma ifadesini söylemek, ekran açıkken ve Spotify uygulaması açıkken Spotify’ın yerleşik sesli aramasını başlatır. Bu, uygulamanın sürekli olarak uyandırma ifadesini dinlediği anlamına gelir. Spotify‘ın ses verisi kullanımına ilişkin gizlilik politikası, Spotify‘ın yalnızca ses düğmesine dokunduğunuzda veya uyandırma ifadesini söylerken yaptığınız aramaların kayıtlarını ve transkripsiyonlarını tuttuğunu söylediğini belirtir.

Bu özellik, Spotify’ın eller serbest kullanım için kendi sesli aramasını etkinleştirmenin dışında herhangi bir işlev eklemiyor. Spotify‘dan bir sanatçı, şarkı listesi, podcast veya albümü dinlemesini istemek Android veya iOS‘ta “Hey Google” veya “Hey Siri” yi kullanmak kadar kolaydır. Belki de Spotify, etkinleştirecek bir uyandırma kelimesi varsa, kullanıcıların Spotify’ın yerleşik sesli aramasına daha meyilli olacaklarını umuyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!