Ana SayfaHaberTelegram,...

Telegram, Mayıs Ayında Bir Video Konferans Özelliği Başlatıyor

Telegram kurucusu Pavel Durov, uygulamanın önümüzdeki aydan itibaren grup video görüşmeleri ekleyeceğini duyurdu. Bu özellik, birçok Telegram kullanıcısı tarafından uzun süredir beklenmektedir.

Yahoo Finance tarafından bildirildiği üzere Durov, duyuruyu bugün resmi Telegram kanalına gönderilen bir kısa mesajla yaptı. O yazdı:

“Mayıs ayında sesli sohbetlerimize bir video boyutu ekleyerek Telegram’ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz”.

“Ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü engelleme, masaüstü ve tablet desteği – modern bir video konferans aracından bekleyebileceğiniz her şey, ancak Telegram düzeyinde kullanıcı arabirimi, hız ve şifreleme ile. Bizi izlemeye devam edin!”.

Telegram genellikle rakiplerine yeni özellikler sunmadaki gecikmelerinden dolayı alay ederken, uygulama zaten uçtan uca şifreli video görüşmeleri sunan WhatsApp‘ın arkasındadır.

Ayrıca bugün Durov, Telegram‘ın yakın zamanda piyasaya sürülen iki web sürümünü lanse ederek şu anda “web tabanlı video görüşmelerinin işlevsel bir sürümünü dahili olarak test ettiğini ve yakında ekleneceğini” ekledi.

“Web uygulamasının Webk ve Webz sürümlerinin” şu ana kadar sunduğumuz uygulamanın en çok platformlar arası sürümleri “olduğunu ve tarayıcı aracılığıyla sohbetlerinize erişmek için herhangi bir indirme veya yükleme gerekmediğini belirtti.”

Telegram bu yeni özelliğe odaklanırken, WhatsApp şu anda Facebook Messenger ve WhatsApp‘ı entegre etmenin yanı sıra bir iPhone ile Android cihaz arasında sohbet geçmişini taşımanın yollarını test ediyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!