Ana SayfaHaberTesla'dan...

Tesla’dan Elektrikli Pickup, Cybertruck

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan, sivri hatları ve dayanıklı yapısı ile dikkat çeken Cybertruck, Tesla’nın şimdiye kadar ürettiği en radikal tasarıma sahip aracı diyebiliriz. Gövde ve cam dayanıklılığı konusunda özel bir üretim süreciyle geliştirilen araç ayrıca uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Şuana kadar Model S, 3, X, Y, Roadster ve Semi araçlarının yanına yeni bir ürün gamının geldiğini görüyoruz. Neredeyse tüm otomobil sınıflarında araçları üreten firma bu sefer de Pickup sınıfı bir araç ile ve alışık olmadığımız bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Tesla’dan Elektrikli Pickup, Cybertruck

Aracın tasarımı sivri hatları ile Cyberpunk esintileri taşıyor olsa da firma bunu bir tek bu amaçla bu şekilde yapmadığını belirtiyor. Sade ve düz tasarımın üretim aşamasında kolaylık sağladığını ve bu sayede maliyetleri daha fazla aşağıya çekilebildiği söyleniyor. Buna rağmen oldukça dayanıklı Ultra Sert 30X sınıfı paslanmaz çelikten imal edilen gövde darbelere karşı oldukça dayanıklı.

Tesla’dan Elektrikli Pickup, Cybertruck

Lansman sırasında cam kırılma testi ufak bir aksaklık yaşansa da üretim veya öncesinde yapılan testlerden olduğu bildirildi. 1500 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunan araç 0-100 (km/s) ‘e 2.9 saniye de çıkabiliyor ve tam şarj ile 800 kilometre gidebiliyor. Fiyat olarak 40.000$‘dan başlayan araç 70.000$’lık en üst hız ve menzil paketine sahip.

Şuan 100 dolarlık bedel ile ön siparişi devam eden Cybertruck, 2021 sonları itibariyle tam satış, 2022 sonları itibariyle de ilk teslimlerin gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca tam otonom sürüş için 7.000$ ek ücret talep edildiğini de belirtelim.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!