Ana SayfaHaberlerTesla'nın...

Tesla’nın Yeni Spor Arabası; Roadster 2

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen lansmanında Tesla, Elektrikli Tırı Semi’ye ek olarak bir süpriz yaparak yeni spor arabası; Roadster 2’yi de tanıttı. Tek şarj mesafesi ve yüksek tork gücü ile ön plana çıkan araç, elektrikli arabaların en güçlü olduğu alanda sınırları zorluyor.

Tesla’dan alışık olduğumuz gibi yine şık bir tasarıma sahip olan Roadster 2, Tesla’nın 2. nesil spor otomobili olarak karşımıza çıkıyor. Saf hız ve tork için üretilen araç, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 1.9 saniyede ulaşabiliyor. Alışık olmadığımız kadar kısa bir sürede 100 km hızı katedebilen otomobil, F1 araçlarından daha yüksek bir ivmeye ulaşabiliyor.

Tesla Roadster 2 İçiAracın biri önde, diğer ikisi arkada olmak üzere toplam üç motoru bulunuyor. Böylesine güçlü üç motor tam güçte çalıştığında 10.000 nm tork üretirken 400 km/s hızlarına ulaşabiliyor. Verilen değerler itibariyle tam bir yarış arabası olan Roadster 2, içten yanmalı motora sahip araçlardan alışık olduğumuzdan çok yüksek değerlere sahip.

Tesla Roadster 2 Direksiyon200KWh pil paketiyle gelen otomobil tek şarj ile tam 990 km yol yapabiliyor. 2020 yılında seri üretime başlayarak 250 bin dolarlık (972.000 TL) fiyat etiketiyle satışa çıkması planlanan Roadster 2’yi satın almak için 50 bin dolarlık kısmını depozito olarak ödeyerek rezervasyon yaptırılması gerekiyor. 250 bin doların tümünü ödeyen ilk 1.000 kişi ise spor otomobilin Founders Edition olarak adlandırılan versiyonuna sahip olacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!