Ana SayfaHaberTikTok,...

TikTok, Canlı Video Akışı İçin Resim İçinde Resim Modunu Kullanıma Sunuyor

Hızlı bir şekilde popüler olan bir uygulama varsa, o zaman TikTok olmalı. Bu video paylaşım platformu, tüm dünyaya ulaşan trendleri belirlemek için en iyi uygulama oldu. Özellikle COVID-19 salgını sırasında, herkes karantinada farklı eğlence biçimleri ararken, TikTok hepimizi meşgul etti ve dünyada olup biten dehşetten biraz uzaklaştı. Farklı zorluklara ve trendlere katılarak hepimizi bir arada tuttu ve bir şekilde evde kalma aşamamızın üstesinden gelmek için yol arkadaşımız oldu.

2016 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen Çin‘deki TikTok, aslında Douyin olarak biliniyor ve Çinli ByteDance şirketine ait bir video paylaşım sosyal medya platformudur. Uygulama, kullanıcıların 15 saniye ile 1 dakika arasında kısa videolar oluşturmasına olanak tanır. Platformdaki içerik farklı türlerle ilgilidir; danstan eğitime ve tabii ki komediye.

Diğer birçok sosyal medya platformu, çıtayı çok yükseğe koyan özelliklerle geliyor. Rekabete ayak uydurmak ve tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olma konumunu korumak için. TikTok da platformu eskisinden daha ilgi çekici hale getiren özellikler geliştiriyor. Son zamanlarda, sosyal medya uygulaması, kullanıcıların daha fazla video yapması ve içerik oluşturucuların bu filtreler, araçlar, efektler ve çıkartmalar yardımıyla ilgi çekici ve anlamlı içerik oluşturması için yeni filtreler ve araçlar geliştirdi.

İngiltere merkezli tanınmış bir sosyal medya danışmanı ve sektör yorumcusu olan Matt Navarra, geçtiğimiz günlerde TikTok‘un kullanıcılarına sunduğu özel bir özellik hakkında tweet attı. TikTok, canlı yayında kullanıcılarına PIP (resim içinde resim) özelliğini tanıttı! Resim içinde resim özelliği, bu içeriği görüntüleyen kullanıcıların bir video veya görüntüyü ekranda bir yerdeki içeriğe sabitlenmiş küçük bir pencerede görüntülemesine ve diğer uygulamaları ve içeriği kullanmalarına izin veren bir tür çoklu pencere modudur. ana ekranda. Resim içinde resim özelliği, kullanıcıların aynı anda farklı içerikleri görüntülemelerine yardımcı olur ve aynı zamanda kullanıcıların çoklu görev yapmalarına da olanak tanır.

TikTok‘un yeni özelliği ile canlı yayın, bir PIP moduna girecek ve kullanıcıların bu içerikle ilgili bir şeyi ekranlarının küçük bir köşesinde görüntülemelerine ve aynı zamanda canlı yayın yapmalarına izin verecek. Bu özellik, TikTok’un platformda daha fazla katılımı artırmasına yardımcı olacak kesinlikle akıllı bir harekettir, çünkü başka hiçbir özellik bu kadar kullanıcı etkileşimine izin vermeyecektir. Bu özellik, uygulamadaki kullanıcı deneyimini büyük ölçüde artıracaktır.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!