Ana SayfaHaberTikTok,...

TikTok, Instagram’ın Soru Kutusuna Benzeyen Yeni Soru-Cevap Özelliğini Sunuyor

TikTok, sosyal ağ büyüdükçe kullanıcıları için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket bugün, Instagram‘ın Hikayelerdeki Soru Kutusu ile yaptığı gibi, izleyicilerin içerik oluşturuculara sorular göndermesine olanak tanıyan yeni bir Soru-Cevap özelliğini tanıttı.

Duyuru bugün TikTok web sitesinde bir blog yazısında yapıldı. Kullanıcılar TikTok videolarına sadece yorum yazmak yerine artık sadece bunun için oluşturulmuş bir bölümde soru gönderebilirler. Şirket, bu, içerik oluşturucuların videolarında soru bulmalarını ve yanıtlamalarını kolaylaştıracağını söylüyor.

Sorular ve cevaplar TikTok’taki sohbetlerin büyük bir bölümünü oluşturuyor. İzleyiciler, bir içerik oluşturucu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve içeriği daha derinlemesine incelemek için sorular sorar ve içerik oluşturucular, topluluklarıyla doğrudan bağlantı kurmak için izleyici sorularını yanıtlar. […] Videolarda, kullanıcılar yorumlarını Soru-Cevap soruları olarak belirleyebilir ve daha sonra yorumlar bölümünde sorular olarak etiketlenirler.

TikTok Soru-Cevap – özelliğin resmi olarak adlandırıldığı gibi – içerik oluşturucular için kendi gelen kutusu vardır ve soruları basit bir metinle veya hatta yeni bir videoyla cevaplayabilecekler. TikTok Q&A, Instagram’da olduğu gibi canlı videolarla da çalışır. TikTok videolarının yorumlar bölümünde soru sormak için yeni bir düğme bulunabilir.

Yeni Soru-Cevap özelliği bugün TikTok uygulamasının en son sürümü ile Yaratıcı olarak kayıtlı tüm kullanıcılara sunuluyor. Soru-Cevap varsayılan olarak devre dışıdır, bu nedenle bu yeni özelliği denemek istiyorsanız TikTok’un ayarlarında açtığınızdan emin olun. TikTok’u App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!