TRT Tabii Yayın Hayatına Ücretsiz Kullanımla Başladı

TRT, uluslararası çapta yayın yapacak olan dijital içerik platformu TRT Tabii ‘yi kullanıma sundu. İlk etapta web sitesi ve mobil uygulaması aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan platformda, 30 orijinal yapımın yer alacak. Sadece Türkçe dil seçeneğiyle yayına başladı TRT Tabii ancak ilerleyen dönemlerde İngilizce, İspanyolca, Urduca ve Arapça dil seçenekleri de eklenecek.

TRT Tabii, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hayatının anlatıldığı Mevlana Celaleddin-i Rumi, Türk Hava Kuvvetleri ve savaş pilotlarının hikayelerini paylaşan Hür, Tozkoparan, Organizasyon Bizim İşimiz, Son Gün ve Altay gibi özel olarak hazırlanan dizilere ev sahipliği yapacak. Bunun yanı sıra, Türk dizileri, yerli filmler, yabancı filmler, Yeşilçam filmleri, çizgi filmler ve belgeseller de yer alacak.

Türkiye’nin dijital yayıncılık sektöründeki bayrak taşıyıcısı olmayı hedefleyen platform 146 ülkede yayın yapacak. Platform, uluslararası izleyicilere Türkçe yanı sıra İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca dil seçenekleriyle erişim sağlayacak. YouTube Premium ve Roku gibi platformlar üzerinden abonelik ücreti karşılığında erişilebilecek.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Tabii’nin açılış aşamasında 30 yeni yapım ve 184 yeni bölümle en zengin orijinal içeriğe sahip platform olduğunu belirtti. Platform, hoşgörü, barış ve çeşitliliği destekleyen içerikleriyle ailelerin ortak izleme deneyimi yaşayabileceği zengin bir yayın platformu olarak konumlanmayı hedefliyor.

Türkiye’den başlayarak uluslararası yolculuğuna başlayan TRT Tabii yayınlarını, web sitesi, iOS ve Android uygulamaları üzerinden izlenebilecek. İlerleyen süreçte Akıllı TV, Apple Tv ve Android Tv için de kullanılabilir olacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!