Ana SayfaHaberTwitter...

Twitter Artık Tweet’lerinize Kimlerin Yanıt Verebileceğini Değiştirme Olanağı Sağlayan Özelliği Duyurdu

Geçen yıl boyunca Twitter, tweet’lere nasıl yanıt verileceğini seçmeyi ve tweet’lerinize kimlerin yanıt verebileceğini yönetmeyi kolaylaştıran bazı değişiklikler yaptı. Şimdi, yanıt bölümünüzün temiz ve kolay olduğundan emin olmanın bir yolunu sunan yeni bir özellik ekliyor. Sosyal ağ artık tweet’lerinizi gönderdikten sonra bile kimlerin yanıtlayabileceğini değiştirmenize izin veriyor. Tek yapmanız gereken, gönderinizin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunmak ve “Kimlerin yanıt verebileceğini değiştir” yazan seçeneği seçmek.

Twitter Artık Tweet’lerinize Kimlerin Yanıt Verebileceğini Değiştirme Olanağı Sağlayan Özelliği Duyurdu

Geçen yıl ağustos ayında şirket, yanıt sınırlama özelliğini deneysel aşamadan çıkardı ve tüm kullanımlara erişim izni verdi. Bu sunum, tweet’inizi göndermeden önce size kimlerin takip ettiğiniz kişiler veya bahsettiğiniz kişiler yanıt verebileceğini seçme olanağı verdi. Bu ekleme, yanıtlar bölümünüzde devam eden tartışma üzerinde size daha da fazla kontrol sağlar.

Yeni özellik, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in daha önce şirketin tek hedefi olduğunu söylediği, platformun “kamuya açık konuşmanın sağlığını artırma” çabalarının bir parçası olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, size kimin cevap verebileceğini seçme yeteneği bazı kullanıcılar arasında tartışmalı oldu, ancak platformda karşılaştığınız toksik davranışları da sınırlayabilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!