Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Beğenmeme Düğmesini Test Ediyor

Beğenmeme düğmesi, hizmete bir tweetin alakalı olup olmadığını söylemenin bir yolu olarak bir süredir Twitter‘da en çok istenen özelliklerden biri olmuştur. Geçen yıl, Twitter‘ın ürün lideri Kayvon Beykpour, şirketin beğenmeme düğmesi veya olumsuz oy sistemi eklemeyi düşündüğünü açıkladı.

Twitter, iOS‘ta küçük bir kullanıcı grubu için bir eksi ve artı oy sistemini test ettiğini duyurdu. Yeni yetenek, bir tweet’e verilen yanıtla etkileşim kurmak için olağan seçeneklerin üzerinde birkaç farklı şekilde ortaya çıkıyor. Bazıları için, olumlu oy ve aşağı oy düğmeleri yukarı ve aşağı oklar, başparmak yukarı ve aşağı ok ya da kalp simgesi ve aşağı ok olarak görünür.

Mikro blog platformu, yeni sistemin Twitter‘da beğenilen tweet yanıt türlerini ölçmek için tasarlandığını söyledi. Ayrıca, eksi oyların halka gösterilmeyeceği, oyların beğeni olarak görüneceği de açıklandı. Bu, eksi oyların bildirimleri tetiklemeyeceği ve yalnızca tweet yanıtı olumsuz oylanan kullanıcı tarafından görüleceği anlamına gelir. Öte yandan, beğeniler için bildirimler Beğeniler sekmesinde görünecektir.

Ancak popüler varsayımın aksine, Twitter‘ın yeni deneysel sistemi beğenmeme düğmesine pek benzemiyor. Şirket, testin, ne tür bir yanıtın bir konuşmayla alakasız göründüğünü belirlemek için araştırmasının yalnızca bir parçası olduğunu söyledi.

Oylar ayrıca cevapların sırasını etkilemeyecektir. Oyların bir konuşmadaki yanıtların konumunu değiştirdiği Reddit‘ten farklı olarak, Twitter‘ın uygulanması tweet yanıtları üzerinde aynı etkiye sahip değildir. Bununla birlikte, Twitter’ın test ettiği tek tweet etkileşimi bu değil; Mayıs ayında, platform tweet tepkileriyle denemeler yaparken görüldü.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!