Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Fleets Özelliği İçin Twemoji’yi Duyurdu

Mobil mesajlaşma uygulamaları söz konusu olduğunda, 24 saat sonra kaybolan “hikayeler” veya geçici gönderiler, Instagram, Facebook, WhatsApp, Spotify ve hatta LinkedIn gibi uygulamalarla birlikte artık neredeyse her yerde bulunuyor. Twitter şimdi, kendi hikayelerini ele alan yeni bir özellik olan Twemoji çıkartmaları ile yükseltiyor.

Yeni Twemoji özelliği, hikaye olarak paylaştığınız herhangi bir görüntünün veya videonun üzerinde bir dizi çıkartma kullanmanıza olanak tanır. Bu özellik kısa süre önce Twitter Japonya tarafından duyuruldu ve kullanıcılara Filo oluşturma penceresinin üst kısmındaki yeni çıkartma tepsisini kullanmaya başlayabileceklerini bildirdi. Oradan, herhangi bir Twemoji’ye dokunabilir, onları diğer içerik veya metnin üzerine taşıyabilirsiniz.

Çıkartma tepsisine ek olarak, şirketin belirli emojileri kullanıcı aramalarıyla eşleşecek açıklayıcı adlar veya açıklamalarla etiketlediğini ima eden Twemoji‘yi de arayabilirsiniz.

Ayrıca şu anda yalnızca klavye oluşturucusuyla telefonunuza emojiler ekleyebilir ve ardından bunları yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ancak Twemoji’nin tanıtımı, gelecekte Filolara gelecek daha fazla özelliğin bir göstergesi olabileceği için iyi bir işaret olarak kabul edilebilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!