Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Google Hesabı İle Giriş Özelliğini Getiriyor

Twitter, yaptığı hareketlerle kullanıcılarını şaşırtmayı alışkanlık haline getirdi. Bu en popüler mikro blog platformu kısa süre önce Fleets adlı Instagram Hikayeleri benzeri özelliğini kapatma kararını duyurdu. Şirket, Fleets’in 3 Ağustos’tan itibaren Twitter platformundan tamamen kaybolacağını zaten duyurdu. Şimdi, Twitter Fleets emekli ederken, şirket, platformu kullanmayı veya en azından oturum açmayı kolaylaştıracak başka bir özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Evet, şok olmaya hazır olun. 9To5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre Twitter, kullanıcıların Google hesaplarını kullanarak oturum açmasını sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı! Şu andan itibaren, kullanıcıların platformda oturum açarken tüm temel oturum açma ayrıntılarını eklemeleri gerekiyor. Ancak bu, şirket Google‘ı oturum açma seçeneği olarak kullanmaya başladığında değişecektir.

Google hesabı üzerinden Twitter oturum açma nasıl çalışacak: Rapor, halihazırda Gmail kimliklerini kullanan bir Twitter hesabına sahip olan kullanıcılar için, Android cihazlarda parola gerektirmeden Twitter‘ın otomatik olarak oturum açacağını söylüyor. Ancak diğerleri, mevcut bir Google hesabını Twitter‘a bağlamanın henüz bir yolu olmadığı için beklemek zorunda kalacak. Özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar, özelliğin çalışması için mevcut bir Twitter hesabındaki e-posta adreslerini güncelleme olanağına sahip olabilir.

Yeni Twitter hesabı: Mevcut bir hesaba bağlı olmayan bir Google hesabı kullanarak Twitter’da oturum açmaya çalışan kullanıcılar, otomatik olarak oluşturulan bir tanıtıcı ile yeni bir Twitter hesabı oluşturulmasına yol açacaktır.

Twitter özelliği kullanılabilirliği: Bununla birlikte, bu özellik yalnızca Google Play Store üzerinden beta test kullanıcıları için indirilebilir. Android kullanıcıları, uygulamalarında bu özelliği elde etmek için Twitter beta sürümü v9.3.0-beta.04’ü indirebilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!