Twitter, Kullanıcılardan Uygulama İzleme Seçeneğini Etkinleştirmelerini İstemeye Başlıyor

Geçen ay iOS 14.5‘in halka sunulmasının ardından, birden fazla uygulama kullanıcılardan Uygulama İzleme seçeneğini etkinleştirmelerini istemeye başladı. iOS için Twitter uygulamasının en son sürümüyle, kullanıcılardan artık “alakalı reklamlar” almak için izlemeyi etkinleştirmeleri isteniyor.

Yeni bilgi istemi, artık App Store‘da bulunan Twitter uygulamasının 8.65 sürümü ile uygulandı. Uygulamanın bu sürümünü yükledikten sonra Twitter, Uygulama İzleme seçeneğini etkinleştirmek isteyip istemediğinizi sorabilir. Sosyal ağ, izlemeyi etkinleştirmenin Twitter’ın beğendiğiniz içeriğe göre daha alakalı reklamlar sağlamasına izin vereceğini savunuyor.

iOS 14.5‘te alakalı reklamlar için daha fazla seçenek. Twitter‘ın, kullandığınız uygulamalar ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi bu cihazdaki diğer şirketlerin verilerini izlemesine izin vererek reklamların sizinle alakalı olmasını sağlayın. iOS isteminde izlemeye izin verip vermeyeceğinize karar verebilir ve bunu daha sonra istediğiniz zaman cihaz ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.

Devam düğmesine dokunarak kullanıcı, İzleme menüsündeki iOS Ayarları uygulamasına yönlendirilir. Orada Twitter için Uygulama İzlemeyi etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, üçüncü taraf uygulamaları için izleme kapalıdır.

Uygulama İzleme Şeffaflığı sayesinde, uygulamalar artık önce sormadan kullanıcıları diğer uygulamalarda ve web sitelerinde izleyemez. Çoğu uygulama, kullanıcının web’de aradıklarına veya cihazlarına yüklediklerine göre reklamları görüntülemek için bu verileri kullanır. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, yalnızca az sayıda kullanıcı bu yeni seçenekle uygulamaların kendilerini izlemesine izin veriyor.

Aynı zamanda, Apple bu sorunu iOS 14.5.1 ile düzelttikten sonra bile, gri renkli geçiş geçişi nedeniyle iOS‘ta Uygulama İzleme Şeffaflığı ayarlarına erişemeyen birden fazla kullanıcı var.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!