Twitter, Mavi Tik Başvurularını Yoğunluk Nedeniyle Durdurdu

Twitter, 2017’den bu yana ilk kez geçen hafta doğrulama isteklerini kabul etmeye başladı. Twitter, mevcut profil yığınını incelemek zorunda olduğu için yeni başvuruları şimdilik duraklatıyor. Görünüşe göre Twitter beklediğinden fazla başvuru aldı.

Twitter açıklamada “Doğrulama isteklerini alıyoruz. Bu nedenle, gönderilenleri incelerken şimdilik daha fazlasını kabul etmeye ara vermeliyiz, ” dedi . Doğrulama sürecinin yakında yeniden açılacağını da sözlerine ekledi. Üç yılı aşkın bir aradan sonra, Twitter geçen hafta herkese açık uygulamaları yeniden açtı. İnsanlar doğrulanmış durumu bir önem veya onay göstergesi olarak yorumladığından, Kasım 2017’de doğrulama talepleri almayı durdurmuştu.

Twitter, doğrulama programını yeniden düzenleyerek hükümet, şirketler, markalar ve kuruluşlar, haber kuruluşları ve gazeteciler, eğlence, spor ve oyun, aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişilerden uygun kullanıcılara açtı. Twitter ayrıca kullanıcıların bir profil adı, resim ve onaylanmış bir e-posta adresi veya telefon numarası da dahil olmak üzere eksiksiz bir hesaba sahip olmasını gerektirir. Ayrıca, bu Twitter hesaplarının son altı ay içinde aktif olması ve “Twitter Kurallarına uyma kaydına sahip olması” gerekir.

Başvuruları onaylanan Twitter kullanıcıları profillerinde mavi bir rozet görecek. Twitter, kullanıcıların birkaç gün içinde e-postayla yanıt bekleyebileceğini, ancak başvuru sayısına bağlı olarak bu sürenin birkaç haftaya kadar uzayabileceğini söyledi. Twitter ayrıca “etkin olmayan veya eksik olanlar gibi güncellenmiş doğrulama kriterlerini artık karşılamayan” hesaplardan doğrulanmış rozeti otomatik olarak kaldırmaya başladı.

Kullanıcılar tarafından doğrulamanın ne kadar çok talep edildiğini görünce, Twitter‘ın çok sayıda başvuru almış olması şaşırtıcı değil.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!