Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Mobil Uygulamasında Yeni Alışveriş Özelliğini Ekliyor

Twitter, platformundan para kazanmanın yeni yolları üzerinde çalışırken, sosyal ağ artık ürünleri çevrimiçi satanlar için son derece yararlı olacak yeni e-ticaret özelliklerini uyguluyor.

İlk olarak Matt Navarra tarafından bildirilen, Twitter‘da bir çevrimiçi mağazadaki bir ürün web sayfasına bağlanabilecek yeni bir kart var. Bu özel kart, ürün adı, fiyatı ve büyük bir “Alışveriş” düğmesi gibi ayrıntıları içerir.

Twitter daha sonra TechCrunch’a şirketin gerçekten yeni alışveriş özellikleri üzerinde çalıştığını doğruladı ve bunlar “reklam olarak iyi çalışırken” kullanıcılar da bu yeni e-ticaret aracıyla organik tweetler oluşturabilecekler. Şirket, insanların Twitter’da markalarla sürekli etkileşimde bulunduğunu, bu nedenle müşteriler ve işletmeler arasında bağlantı kurmanın yeni yolları üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bu talep, gerçek zamanlı sohbeti ilgili ve kasıtlı bir izleyici ile birleştirme gücüne güvenmemizi sağlıyor. Sadece birkaç tıklama ile takip ettiğiniz bir markanın yeni bir cilt bakım ürününü veya trend spor ayakkabısını kolayca keşfettiğinizi ve hızla satın aldığınızı hayal edin.

Ancak bu, gerçekten az sayıda kullanıcıya sunulan çok erken bir uygulamadır. Şirket, Twitter’da alışveriş deneyimi sunmanın en iyi yollarını hala araştırıyor ve bunun herkesin kullanımına sunulması biraz zaman alacak.

Geçen hafta Twitter, kullanıcıların takipçilerine aylık 4,99 $ karşılığında özel içerik sunmalarına olanak tanıyan “Süper Takip” adlı yeni bir özelliği açıkladı. Bu, bir destekçi rozetine, özel haber bültenlerine ve Patreon ve OnlyFans gibi hizmetlere benzer şekilde Twitter’ın zaman çizelgesinde, Filolarında ve Alanlarında özel içeriğe erişimi içerir.

Ancak Twitter, bu özelliklerin kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!