Twitter, Reklamları Haber Sitelerinden Kaldıran Abonelik Hizmeti Scroll’u Satın Alıyor

Twitter’ın satın alma çılgınlığı , katılımcı haber sitelerinden (The Verge dahil) reklamları kaldıran, ayda 5 dolarlık bir abonelik hizmeti olan Scroll ile devam ediyor. Twitter, Scroll, yakın zamanda satın alınan Revue haber bülteni hizmeti ve diğer yerel Twitter hizmetlerini içeren yeni bir tür abonelik planı oluşturmak için çalışıyor. Anlaşmayı duyuran bir blog gönderisinde Scroll CEO‘su Tony Haile, şirketini satmasının nedenlerinden birinin “Twitter‘ın tutkularının insanların şüphelendiğinden daha büyük olması” olduğunu söylüyor.

Kaydırma hizmeti, web sitelerine size reklam sunmamalarını söylemek için üçüncü taraf tanımlama bilgilerini veya tarayıcı uzantılarını kullanan ustaca bir bilgisayar korsanlığıdır. Tam olarak bir reklam engelleyici değildir, bunun yerine abonelik ücretinizin bir kısmını ziyaret ettiğiniz katılımcı web sitelerine gönderir. Artık Twitter tarafından satın alındığına göre, artık yeni kayıtları kabul etmeyecek – ancak mevcut müşteriler için kısa vadede hiçbir şeyin değişmesi beklenmiyor.

Bu, başka bir kaydırma hizmeti olan Nuzzel için durum böyle değil, “sona erecek”. Nuzzel, Twitter beslemenizdeki insanlar tarafından paylaşılan en çok okunan haberlerin günlük e-postalarını gönderir ve bu nedenle çok sayıda çevrimiçi haber tüketicisi tarafından çok sevilmiştir. Twitter, “Nuzzel‘in temel unsurlarını zaman içinde doğrudan Twitter‘a getireceğini” söylüyor. Hizmet 6 Mayıs’ta kapatılacak.

Twitter‘ın Scroll ile ne yapmayı planladığını tam olarak anlamak biraz zor. Twitter kesinlikle bir dizi hizmeti bir araya getirecek bir abonelik hizmeti oluşturuyor, ancak tam olarak neyin dahil edileceği, neye mal olacağı ve geliri kimin paylaşacağı yalnızca Twitter tarafından biliniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!